piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Azyl  RSS
Neymar w roli kibica. Podziwia popisy najlepszych na świecie... surferów

Dodano: 19.10.2018 7:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Gwiazdor światowej piłki Brazylijczyk Neymar - korzystając z wolnego po meczach "Canarinhos" - poleciał do portugalskiego Peniche na przedostatnią rundę Pucharu Świata w surfingu. Podziwiał popisy surferów - a, jak widać na filmie, jest co podziwiać! - i wspierał swojego rodaka Gabriela Medinę - mistrza świata z 2014 roku i obecnego lidera rankingu World Surf League.

Tagi: Filmy, Media, Azyl
Źródło: www.rmf24.pl

Nasze Dobre z Kujaw i Pomorza 2018. Prawdziwy wulkan kawa ziarnista z Fonte. Głosujcie!

Dodano: 19.10.2018 5:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kawa ziarnista z Fonte Do przygotowania kawy ziarnistej Fonte No3 firma z Torunia wykorzystuje ziarna pochodzące z Gwatemali i Brazylii. Czy zostanie ona "Supersmakiem Gazety Pomorskiej 2018"?

Źródło: https:

Miniatura nyskiej bazyliki ma pozwolić niewidomym 'zobaczyć' zabytek

Dodano: 18.10.2018 20:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przed nyską bazyliką stanęła odlana z brązu makieta, odwzorowująca kształt zabytku. Ma ona pomóc niewidomym w poznawaniu walorów kościoła oraz stojącej obok dzwonnicy.Figura w skali 1:150 jest wiernym modelem jednego z symboli Nysy. - Waga tej makiety to około 50 kilogramów. Makieta jest ustawiona przede wszystkim dla celów turystycznych, po to, żeby mogli w sposób taki całościowy zobaczyć, jak wygląda ten kościół, ale również z myślą o osobach niepełnosprawnych, głównie niewidomych - tłumaczy Anatol Bukała z nyskiego magistratu. O historii samego zabytku można przeczytać w języku polskim, niemieckim, czeskim i angielskim. Dostępny jest także opis alfabetem Braille’a. Choć wykonanie wzoru bazyliki trwało trzy miesiące, starania o jej powstanie zaczęły się sześć lat temu. - Pierwszy taki wniosek złożyłem w 2012 roku do budżetu na 2013 rok. Wtedy jako radny opozycji nie miałem takiej siły sprawczej i przebicia. Ponawiałem go oczywiście rok po roku. W ubiegłym roku, jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości, zwróciliśmy się ponownie z wnioskiem o postawienie makiety nyskiej bazyliki, jako głównej atrakcji Nysy ...

Tagi: NATO, Azyl
Źródło: radio.opole.pl

Damian Grabowski przed FEN 22: Jestem pozytywnie nastawiony, będzie dobre show

Dodano: 18.10.2018 19:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Weteran polskiego MMA, Damian Grabowski (20-5) już 20 października w Poznaniu zadebiutuje w klatce federacji FEN. "Polski Pitbull" liczy na efektowne zwycięstwo w starciu z niebezpiecznym Brazylijczykiem Jose Rodrigo Guelke.

Tagi: Poznań, PIT, Azyl
Źródło: https:

Uczczą 34. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dodano: 18.10.2018 12:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W piątek, 19 października o godzinie 18:00 w kieleckiej Bazylice Katedralnej odbędą się uroczystości związane z 34. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności, przypomina, że ksiądz Jerzy Popiełuszko jest patronem NSZZ Solidarność. Dodaje, że związkowcy będą się modlić o rychłą kanonizację swego patrona oraz w intencji ojczyzny i świata pracy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

"Mirror": Neymar po sezonie może odejść z PSG. Barcelona otwarta na jego powrót

Dodano: 18.10.2018 9:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Neymar po tym sezonie może opuścić Paris Saint-Germain i wrócić do Barcelony. Tak uważają angielskie media, powołując się na hiszpańskie źródła. Transferu do Dumy Katalonii chce sam Brazylijczyk, "tak" mówi też Blaugrana.

Tagi: Media, Azyl
Źródło: https:

Interes życia Brazylijczyków. Nie będą płacić za organizację F1

Dodano: 17.10.2018 19:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W tym roku Brazylijczycy nie mają swojego kierowcy w F1, ale wydaje się, że i tak zrobią interes życia przy organizacji wyścigu na torze Interlagos. Przez najbliższe trzy lata nie będą bowiem ponosić żadnych kosztów w związku z tym faktem.

Tagi: Fakt, JBL, Azyl
Źródło: https:

FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho

Dodano: 17.10.2018 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho, który jest ambasadorem klubu. Decyzja ma być pokłosiem zachowania Brazylijczyka, który w wyborach prezydenckich w swoim kraju poparł kontrowersyjnego kandydata.

Źródło: https:

FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho

Dodano: 17.10.2018 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

FC Barcelona chce zerwać współpracę z Ronaldinho, który jest ambasadorem klubu. Decyzja ma być pokłosiem zachowania Brazylijczyka, który w wyborach prezydenckich w swoim kraju poparł kontrowersyjnego kandydata.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone