wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Fiskus  RSS
"Dwie transakcje na mandat, trzysta pozostałych to czysty pieniądz". Kontrola wielkich targowisk

Dodano: 19.02.2018 16:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Administracja Skarbowa sprawdza handlowców z największych targowiska z odzieżą w Polsce. Przedstawiciele fiskusa nakładają kolejne kary, a w internecie bardzo popularny stał się wpis blogera, który opowiada o tym, jak - rzekomo - kontrola wygląda "od środka".

Tagi: USA, TVN, Fiskus
Źródło: https:

W Ostrowie szukają sposobów na wsparcie szkółki. Pomóc może każdy kibic

Dodano: 17.02.2018 10:58 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rozpoczyna się okres rozliczeń z fiskusem. Podobnie jak w poprzednich latach 1 proc. podatku oddać można na dowolny cel. Wesprzeć można m.in. szkółkę żużlową MDM Komputery TŻ Ostrovia.

Źródło: https:

Kanada: fiskus ściga oszustów podatkowych z Panama Papers

Dodano: 16.02.2018 11:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kanadyjskie służby skarbowe dokonują rewizji w firmach ukrywających dochody - to ujawniona właśnie część śledztwa związanego z aferą Panama Papers. Budżet Kanady co roku traci 15 mld dolarów kanadyjskich z podatków niezapłaconych przez największe koncerny.

Źródło: httpss:

Ministerstwo Finansów skontroluje Allegro. "Skontaktujemy się z podatnikami VAT, którzy nie wystawiają faktur"

Dodano: 15.02.2018 20:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Wkrótce fiskus skontaktuje się z podatnikami VAT, którzy na serwisach aukcyjnych sprzedają nowe towary, ale nie wystawiają faktur VAT - podał resort finansów. Zdaniem MF praktyka taka jest niezgodna z prawem i wskazuje na zaniżenie podatku.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

MF skontaktuje się z podatnikami VAT, którzy nie wystawiają faktur

Dodano: 15.02.2018 8:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wkrótce fiskus skontaktuje się z podatnikami VAT, którzy na serwisach aukcyjnych sprzedają nowe towary, ale nie wystawiają faktur VAT - informuje resort finansów w środowym komunikacie. Zdaniem MF praktyka taka jest niezgodna...

Tagi: Fakt, Fiskus
Źródło: www.bankier.pl

Sprzedają na aukcjach, nie wystawiają faktur. Fiskus zapowiada masową akcję

Dodano: 14.02.2018 17:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wkrótce fiskus skontaktuje się z podatnikami VAT, którzy na serwisach aukcyjnych sprzedają nowe towary, ale nie wystawiają faktur VAT - informuje resort finansów w środowym komunikacie. Zdaniem Ministerstwa Finansów praktyka taka jest niezgodna z prawem i wskazuje na zaniżenie podatku.

Tagi: TVN, Fakt, Fiskus
Źródło: tvn24bis.pl

WSA. Za pozorowane czynności fiskusa należą się pełne odsetki

Dodano: 14.02.2018 11:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Przepis art. 87 ust. 2 zdanie drugie ustawy o VAT dotyczy sytuacji, w których organy podatkowe działają zgodnie z prawem, a zatem wszczynają określone postępowanie weryfikacyjne i w jego ramach dokonują szeregu zasadnych czynności celem zweryfikowania zwrotu VAT. Przepis ten jednak nie powinien mieć zastosowania w sytuacji pozorowania takich czynności, a zatem sytuacji, gdy organ podatkowy świadomie nadużywa prawa. W takim przypadku podatnik, po upływie terminu uznanego za rozsądny do zakończenia kontroli podatkowej, ma prawo do zastosowania odsetek za zwłokę w wysokości przewidzianej w art. 87 ust. 7 ustawy o VAT w zw. z art. 78 § 1 i w zw. z art. 56 § 1 Ordynacji podatkowej.

Tagi: USA, Fiskus
Źródło: www.podatki.biz

Fiskus zarobi miliony na wynajmujących?

Dodano: 14.02.2018 10:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Coroczne zmiany w zasadach podatku PIT, niestety stały się już regułą. Na początku 2018 r. również wprowadzono kilka takich zmian. Jedna z nich dotyczy ryczałtowego opodatkowania wysokich przychodów z prywatnego najmu i prywatnej dzierżawy

Tagi: ADAC, PIT, Fiskus
Źródło: inwestycje.pl

Przełomowy wyrok w obronie przedsiębiorcy

Dodano: 13.02.2018 7:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Odmowa możliwości dokonania odliczenia kosztów przy jednoczesnym nakazie zapłaty VAT od faktur sprzedażowych - to kolejna decyzja fiskusa, która narażając firmę na milionowe straty, mogła doprowadzić do jej upadłości. Naczelny Sąd Administracyjny powiedział jednak "dość" takiemu postępowaniu organów podatkowych. Jego wyrok to wyraźny sprzeciw wobec urzędniczego bezprawia.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone