czwartek, 24 maja 2018 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem GDDKiA  RSS
Samochodem elektrycznym dojedziemy nad morze. GDDKiA chce, żeby to było możliwe

Dodano: 24.05.2018 12:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Są drogie i mają mizerne zasięgi. Auta elektryczne w Polsce to ciągle pieśń odległej przyszłości, ale GDDKiA chce pomóc ją nam przybliżyć. Planuje...

Źródło: https:

GDDKiA ma zastrzeżenia do postępu prac włoskiej firmy budującej autostradę A1

Dodano: 22.05.2018 8:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad objął specjalnym nadzorem budowę odcinka A1 realizowaną przez włoską firmę Salini. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu GDDKiA zerwała z tą firmą kontrakt na budowę obwodnicy Marek w województwie mazowieckim. Jak podkreślali przedstawiciele GDDKiA, konsorcjum firm, z Salini Polska w roli lidera, mimo wielokrotnych wezwań nie realizowało prac objętych kontraktem a mobilizacja sprzętu i kadry nie rokowała by sprawnie zakończono inwestycję. Czy podobne zagrożenie występuje w przypadku budowy A1 pod Częstochową, prowadzonej przez tę firmę?

Źródło: www.pomorska.pl

Na S-5 jest duży poślizg, bo brak fachowców, ceny rosną, padało...

Dodano: 20.05.2018 9:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Opóźnienia na budowie drogi ekspresowej S-5 sięgają od 3 do 7 miesięcy. Mimo to GDDKiA jest przekonana, że inwestycję uda się zakończyć zgodnie z planem, czyli do końca 2019 roku.

Źródło: www.pomorska.pl

Uwaga kierowcy! Duży zator na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia

Dodano: 14.05.2018 8:28 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Uwaga kierowcy! Duży zator na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia i zachodniej granicy Polski. Powodem jest remont A4 między węzłami Krapkowice i Opole Południe. Zamknięty jest 9 kilometrowy odcinek, od 249 do 242 kilometra nitki północnej, ruch w obu kierunkach odbywa się nitka południową.Przed przewężeniem w kierunku zachodnim mamy w tej chwili 5 kilometrowy zator.Zarządca drogi, czyli opolski oddział GDDKiA przypomina:Przy dojeździe do remontowanego odcinka A4, oznaczonego żółtymi tablicami ustawiamy się w następujący sposób:- samochody osobowe na lewym pasie- samochody ciężarowe na prawym pasie- pas awaryjny pozostaje zawsze PUSTY! To najlepszy sposób na szybkie pokonanie zatoru.Przypomnijmy, w piątek (11.05) rano drogowcy zamknęli 9 kilometrowy fragment autostrady. Rozpoczął się kolejny etap wymiany nawierzchni na A4. Zamknięte zostały również łącznice na węźle Opole Południe. Kierowcy jadący w kierunku Dolnego Śląska nie mogą tam zjechać z autostrady w kierunku Raciborza i Opola, natomiast kierowcy jadący DK nr 45 nie wjadą na autostradę w stronę Wrocławia.Remont fragmentu A4 powinien zakończyć się do wakacji, w drugiem etapie prac we wrześniu i październiku drogowcy będą wymieniali nawierzchnię na kolejnych 5 kilometrach autostrady.

Źródło: radio.opole.pl

A4: uwaga kierowcy! Ogromny zator w kierunku Katowic

Dodano: 10.05.2018 13:14 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Długi korek aut na opolskim odcinku A4 do Katowic, w związku z prowadzonymi robotami w okolicach węzła Opole Południe, tworzy się zator na nitce południowej. Szacowany czas spowolnienia ruchu to obecnie około 70 min, a korek aut z przerwami ma około 15 kilometrów, zaczyna się już na wysokości węzła Opole Zachód.Zarządca autostrady, czyli GDDKiA w Opolu, otworzył bramki poboru opłat na węźle Opole Zachód. Korek mamy też na DK nr 46 od Prądów do ronda w Karczowie. Wyłączone tez sygnalizację świetlną w Dąbrowie Niemodlińskiej.

Źródło: radio.opole.pl

Karambol na A4. Zderzyło się dziewięć samochodów

Dodano: 06.05.2018 18:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po zderzeniu dziewięciu aut osobowych zablokowany jest w niedzielę jeden pas autostrady A4 pomiędzy węzłami Kąty Wrocławskie i Pietrzykowice w kierunku Wrocławia. W wyniku tego wypadku nikt nie został ranny - podała GDDKiA.

Źródło: www.rmf24.pl

Na drogach w całym kraju pojawiły się nowe znaki drogowe. Sprawdź, co oznaczają

Dodano: 03.05.2018 9:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pierwszego maja na polskich drogach pojawiło się nowe oznakowanie drogowe. Znaczenie nowych znaków wyjaśnia GDDKiA.

Tagi: Kia, GDDKiA
Źródło: epoznan.pl

sprzedam działkę 12a Jasło

Dodano: 26.04.2018 14:05 | 2 odsłon | 0 komentarzy


cena: 45000 zł
kategoria: Nieruchomości > Grunty i działki
lokalizacja: Jasło (podkarpackie)
Do sprzedania działka o powierzchni 12,54a położona w Jaśle ul. Krakowska.
Działka zlokalizowana jest przy drodze krajowej 73.
Zezwolenie GDDKiA na zjazd z drogi krajowej nr 73.
Media: prąd, gaz, …

Źródło: https:

Będzie bezpieczniej na obwodnicy Brzegu. Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na wysokości Żłobizny

Dodano: 25.04.2018 14:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Kierowcy, a przede wszystkim piesi już niebawem będą mogli bezpiecznie pokonać newralgiczne skrzyżowanie krajowej 94 z wojewódzką 401. W ciągu kilku dni rozpocznie się tam budowa inteligentnej sygnalizacji świetlnej. Samorządowcy zabiegali o tę inwestycję od kilku lat. Na skrzyżowaniu rocznie dochodzi od kilku do kilkunastu zdarzeń drogowych, na pasach giną piesi. Wszystko ma się zmienić za niecałe 3 miesiące.- Najważniejsze jest to, że dzieci, które ze Żłobizny uczęszczają do pobliskiej podstawówki w Brzegu, będą mogły swobodnie pokonać to niebezpieczne skrzyżowanie - mówi wicestarosta brzeski Jan Golonka. - Oczywiście nie modernizujemy tego miejsca wyłącznie dla dzieciaków, osób starszych czy w ogóle pieszych. Robimy to także dla kierowców, bo to oni mają głównie korzystać z tego skrzyżowania i ma być tam jak najmniej wypadków czy kolizji. Mam nadzieję, że tak rzeczywiście będzie. Ja cieszę się z tego, że po wielu latach wreszcie doszło to do skutku. Przekazanie placu budowy ma nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni. Inwestycję sfinansują GDDKiA, urząd marszałkowski, a także Starostwo Powiatowe w Brzegu. Koszt budowy wyniesie ponad 500 tysięcy złotych. Sygnalizacja świetlna zostanie wyposażona w nowoczesne wideodetektory, które mają pozwolić na sprawny i bezpieczny przepływ ruchu. Na masztach znajdą się również kamery, do których zdalny dostęp bę ...

Źródło: radio.opole.pl

NIK: GDDKiA realizując inwestycje drogowe nie zabezpieczyła interesu Skarbu Państwa

Dodano: 24.04.2018 16:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

NIK dodała w opublikowanym we wtorek raporcie, że specustawa, która miała pomóc w ratowaniu branży budowlanej przed upadłościami, nie została przez GDDKiA (Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad) właściwie zrealizowana. "Części firm obniżono, albo w ogóle nie wypłacono przysługujących im należności" - podkreślono.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone