poniedziałek, 26 lutego 2018 r.  Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
Wiadomości z tagiem Izrael  RSS
Bazylika Grobu Pańskiego w proteście zamknięta do odwołania

Dodano: 25.02.2018 23:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli w niedzielę Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

Źródło: https:

"Polityk Morawiecki zwycięża nad historykiem Morawieckim"

Dodano: 25.02.2018 21:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Premier Mateusz Morawiecki hołduje innej wersji historii - stwierdził w "Faktach po Faktach" profesor Tomasz Nałęcz, były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego. Profesor Andrzej Rychard ocenił z kolei, że wystąpienie szefa polskiego rządu w Monachium mogło być "malutkim krokiem w stronę naprawienia" relacji Polski z Izraelem. Jak jednak dodał, jego "nieszczęsna wypowiedź" pogłębiła problem.

Izrael: Zamknięto Bazylikę Grobu Pańskiego. Na znak protestu

Dodano: 25.02.2018 20:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przedstawicie Kościołów w Jerozolimie zamknęli Bazylikę Grobu Pańskiego na znak bezprecedensowego protestu przeciwko podatkom i planowanej polityce wywłaszczania. Oskarżają Izrael o systematyczny atak na obecność chrześcijan w Ziemi Świętej.

Źródło: www.rmf24.pl

Kryzys dyplomatyczny na linii Polska - Izrael? Komentarze gości Niedzielnej Loży Radiowej

Dodano: 25.02.2018 18:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Ciąg dalszy kontrowersji wokół ustawy IPN był głównym tematem Niedzielnej Loży Radiowej. Politycy zastanawiali się nad tym, gdzie leży przyczyna kryzysu dyplomatycznego i jak mu zapobiec.Andrzej Kasiura z Mniejszości Niemieckiej jest zdania, że sami sobie szkodzimy nieprzemyślanymi działaniami, którymi nakręcamy niepotrzebną spiralę, co odbija się na nas niekorzystanie. - Mniej pochopnych działań, a więcej rozmów z wszystkimi, którzy chcą rozmawiać i jednocześnie mniej takich stanowczych działań, które nie przynoszą jakiś specjalnych, konkretnych korzyści, ale powodują pewne zadrażnienia mniejsze lub większe w relacjach z innymi krajami - mówi Kasiura. - My, jako Polacy na pewno nie jesteśmy antysemitami - zauważa Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Uważam, że nie możemy tutaj pozwolić na to, żeby mówiono o Polsce źle. O tym, co złego się działo, powinni wypowiadać się historycy, a jak najmniej politycy- mówi. Andrzej Pyziak z Kukiz'15 dostrzega kilka aspektów problemu w związku z ustawą. Jednym z nich są zbliżające się wybory w Izraelu. - Aspekty są również takie, że najprawdopodobniej któreś ze służb krajów nam ...

Źródło: radio.opole.pl

4-dniowy urlop w Tel Awiwie dla 4 osób za 578 PLN! W pakiecie przeloty, apartament oraz transfery

Dodano: 25.02.2018 18:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dobra okazja aby wybrać się do Izraela! Korzystając z dobrych cen, które oferuje Ryanair przygotowaliśmy pakiecik 4-dniowego pobytu, za który zapłacicie tylko 578 PLN/os! W tej cenie otrzymacie bilety z Poznania, noclegi w apartamencie Airbnb, a także transfery z/na lotnisko! Szczegóły oferty: przelot Poznań - Tel Awiw - Poznań (200 PLN/os) 4 noce w apartamencie…

Źródło: https:

O czym przeczytamy w nadchodzącym tygodniu? Sprawdzamy okładki tygodników

Dodano: 25.02.2018 17:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Stosunki polsko-żydowskie to temat, który będzie dominował. Pojawi się też jednak wątek nagród przyznawanych przez rząd swoim politykom.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Rzecznik MSZ Izraela dla TVN24: myślę, że będzie dobra wola z obu stron

Dodano: 25.02.2018 17:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z punktu widzenia Izraela rozumiemy, że ustawa ta nie będzie stosowana i że będzie dialog. Oczywiście, gdyby miało być inaczej, to będziemy bardzo rozczarowani - mówił w rozmowie z TVN24 rzecznik izraelskiego MSZ Emmanuel Nahshon.

Tagi: TVN24, TVN, MSZ, Izrael
Źródło: https:

"Po obu stronach nastąpiła pewna refleksja i uspokojenie emocji"

Dodano: 25.02.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z jednej i drugiej strony mam wrażenie, że było pewne nierozumienie o co dokładnie chodzi w tej ustawie. A teraz na spokojnie wszystko jest wyjaśniane kanałami dyplomatycznymi - tak Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta RP, skomentował spekulacje o porozumieniu polskich i izraelskich władz w sprawie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. O polskiej dyplomacji i polityce historycznej mówili również pozostali goście "Kawy na ławę" w TVN24.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone