wtorek, 11 grudnia 2018 r.  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
Wiadomości z tagiem Ministerstwo Finansów  RSS
Podatki 2019: Przepisy ws. dokonywania korekty w VAT do zmiany

Dodano: 10.12.2018 14:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W ustawie o podatku od towarów i usług (VAT) pojawią się nowe przepisy dotyczące sposobu dokonywania korekty podstawy opodatkowania i należnego podatku - wynika z projektu nowelizacji, który przygotowało Ministerstwo Finansów. Zmiany mają dotyczyć wierzytelności, w przypadku których nieściągalność została uprawdopodobniona. Nowe regulacje powinny wejść w życie 1 lipca 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Nowe rozporządzenie ws. wniosku o zwrot podatku PIT

Dodano: 10.12.2018 14:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia ws. sposobu przesyłania wniosku o zwrot podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) za pomocą środków komunikacji elektronicznej. Wnioski tego rodzaju mają być przesyłane przez internet, z uwzględnieniem potrzeb bezpieczeństwa i z wykorzystaniem odpowiedniej struktury logicznej.

Źródło: www.podatki.biz

​"Rzeczpospolita": Uchwalili, teraz pytają, co jest w przepisach

Dodano: 07.12.2018 7:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Ministerstwo finansów chce konsultować przyjęte już ustawy. Następnie zostaną one objaśnione podatnikom - informuje "Rzeczpospolita".

Źródło: https:

Podatki 2019: MF szykuje tzw. uproszczoną procedurę APA

Dodano: 06.12.2018 14:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów potwierdziło, że zamierza wprowadzić tzw. uproszczoną procedurę APA (uprzednie porozumienie cenowe). Możliwe ma być także przekształcenie procedury uzyskania pełnego APA w uproszczone APA. Nowe regulacje powinny zostać wprowadzone w przyszłym roku.

Źródło: www.podatki.biz

Kasy fiskalne 2019: MF zapowiada całkiem nowy obowiązek informacyjny

Dodano: 06.12.2018 14:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących (fiskalnych) będzie wiązać się z nowym obowiązkiem - wynika z nowego projektu zmian w ustawie o podatku VAT i Ordynacji podatkowej. Ministerstwo Finansów zamierza zobowiązać podatników do informowania nabywców o obowiązkach sprzedawcy ws. wydania paragonu lub faktury. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 lipca 2019 r.

Źródło: www.podatki.biz

Pierwsze miliony złotych już zasiliły ekopolicje

Dodano: 05.12.2018 9:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zasilenie kadrowe i wsparcie finansowe, które po tegorocznej fali pożarów obiecywali rządzący, nabiera realnych kształtów. Ministerstwo Finansów przekazało już GIOŚ 80 mln zł, które to mają zostać przeznaczone na podwyżki dla pracowników i powołanie nowych etatów – informuje Paweł Ciecko, główny inspektor ochrony środowiska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2018: Uproszczona ewidencja dla kół gospodyń wiejskich

Dodano: 04.12.2018 14:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów przedstawiło projekt nowego rozporządzenia ws. prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów przez koła gospodyń wiejskich. Duża część kół ma otrzymać możliwość prowadzenia uproszczonej ewidencji. Nowe przepisy mają w założeniu ułatwić im rozliczanie podatku dochodowego.

Źródło: www.podatki.biz

Tajemnica zawodowa a obowiązek raportowania schematów podatkowych

Dodano: 04.12.2018 11:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Istnieją zasady poufności, których złamanie narusza istotę zaufania pomiędzy podmiotem wykonującym zawód regulowany a jego klientem. Niemniej jednak doradztwa podatkowego zmierzającego do unikania opodatkowania i osiągnięcia korzyści podatkowych, zwłaszcza gdy są to korzyści zaplanowane nie można traktować na równi z sprawami prywatnymi. Doradztwo zmierzające do obniżenia wpływów podatkowych może godzić w istotne interesy budżetowe państwa. Nie jest to sprawa prywatna, ale związana z obowiązkiem publicznoprawnym o istotnym charakterze - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Uproszczona procedura APA dla usług niematerialnych

Dodano: 03.12.2018 11:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ze względu na dużą czaso- i pracochłonność procesu wydawania decyzji w sprawie uznania prawidłowości wyboru stosowania metody ustalenia ceny transakcyjnej, Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie tzw. "uproszczonej procedury uprzedniego porozumienia cenowego". Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez ministerstwo, celem "uproszczonej procedury uprzedniego porozumienia cenowego" ma być potwierdzenie metodologii i narzutu w rozliczeniach wewnątrzgrupowych dotyczących wybranych typów transakcji wskazanych w art. 15e tzw. ustawy o CIT. Ministerstwo wskazało, że opłata z tytułu "uproszczonej procedury uprzedniego porozumienia cenowego" będzie niższa niż w przypadku standardowej procedury.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: Nowe przepisy ws. przesyłania JPK_VAT

Dodano: 30.11.2018 14:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dostępny obecnie sposób opatrywania ksiąg, bez konieczności używania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu potwierdzonego profilem zaufanym, będzie kontynuowany bezterminowo - wynika z projektu rozporządzenia, który przygotowało Ministerstwo Finansów. Na kontynuacji możliwości korzystania z tego sposobu skorzystają przede wszystkim mali podatnicy przesyłający pliki JPK_VAT.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone