niedziela, 20 maja 2018 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Platforma Obywatelska  RSS
Politycy o sporze prezydenta Opola z radnymi w sprawie dużych imprez muzycznych

Dodano: 20.05.2018 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Radni nie przegłosowali 850 tys. złotych na imprezy z TVP i Polsatem.O odłożenie decyzji zawnioskowała podczas sesji Platforma Obywatelska, co poparły kluby Prawa i Sprawiedliwości, Razem dla Opola i część klubu Mniejszości Niemieckiej - Dla Samorządu. Później okazało się jednak, że pieniądze na 4. dzień festiwalu da opolski WiK.Jak podkreśla Marcin Gambiec z Mniejszości Niemieckiej radni Opola nie są niczemu przeciwni - po prostu nie są informowani przez prezydenta i stąd ich wątpliwości. - To nie jest tak, że my jesteśmy przeciwko czemuś, tak jak ta narracja jest oczywiście na profilu facebookowym prezydenta 'sprzedawana'. Tutaj pragnę to wyprostować, bo opinia publiczna trwa w tej narracji facebookowej. No nie może być tak, że my podejmujemy decyzję a nie mamy jako radni wiedzy.Jak dodaje Gambiec - potem na komisjach nie uzyskał odpowiedzi np. na pytania o liczbę i ceny biletów dla mieszkańców. Będziemy dale pytać - podsumował Gambiec. Witold Zembaczyński z Nowoczesnej podkreśla, że polityka to sztuka dialogu ...

Źródło: radio.opole.pl

Opozycja nie przyszła do TVP. "SLD przystawką na telefon"?

Dodano: 20.05.2018 15:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prawie pół godziny opóźnienia miał w niedzielę program "Woronicza 17" w TVP Info. Powodem była absencja polityków Platformy Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Nowoczesnej. Zamiast nich pojawił się m.in. Jerzy Wenderlich z SLD, zbierając krytykę ze strony partii opozycyjnych.

Źródło: www.rp.pl

Schetyna: musimy być razem, by wygrać. Lubnauer: to nie jest czas na solistów

Dodano: 19.05.2018 22:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wspólnych kandydatów na prezydentów Bydgoszczy i Torunia przedstawiła w sobotę Koalicja Obywatelska, utworzona przez Platformę Obywatelską i Nowoczesną. O potrzebie współpracy mówili liderzy obu partii: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer.

Platforma chce odwołania małopolskiej kurator oświaty. "Osoba o ksenofobicznych poglądach"

Dodano: 19.05.2018 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Posłanki Platformy Obywatelskiej zapowiedziały w piątek złożenie wniosku do minister edukacji Anny Zalewskiej o odwołanie ze stanowiska małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. - Nie życzymy sobie, by osoba o ksenofobicznych poglądach, która obraża innych, była małopolskim kuratorem oświaty - mówiły.

Źródło: https:

Tomasz Lenz kandydatem na prezydenta Torunia

Dodano: 19.05.2018 12:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Szef kujawsko-pomorskiej Platformy Obywatelskiej i poseł Tomasz Lenz będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Torunia.

Była premier w Ostrowcu. Będzie mówić o „Programie dla Młodych”

Dodano: 19.05.2018 9:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Była premier Ewa Kopacz przyjedzie do Ostrowca Świętokrzyskiego. Podsumuje tam konsultacje „Programu dla Młodych”, inicjatywę Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej oraz Młodych Demokratów w Świętokrzyskiem.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Kotylak czy Żywień? Kto stanie w wyborcze szranki?

Dodano: 18.05.2018 10:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Platforma Obywatelska stawia na Sławomira Kotylaka, .Nowoczesna na Andrzeja Żywienia, a do wyborów samorządowych obie partie chcą wystawić jednego kandydata. Jak połączyć umowę koalicyjną? O wyborze spośród dwóch kandydatów mówił w Rozmowie na 96 FM jeden z nich – Andrzej Żywień. Żywień jako swój atut podaje bogate międzynarodowe doświadczenie zawodowe. Rozmowa na 96 FM 18-05 ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: https:

"Wyprowadza z biedy", "mniejsze zło". Sprawdzili, dlaczego Polacy głosują tak, jak głosują

Dodano: 18.05.2018 8:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Głównym powodem głosowania na Prawo i Sprawiedliwość jest pozytywna ocena ich rządów, wyborcy Platformy Obywatelskiej z kolei najczęściej widzą swoją partię jako przeciwieństwo PiS. Nowoczesna przyciąga krótkim stażem w polityce, a Ruch Kukiz’15 zyskuje dzięki prawicowym poglądom i patriotyzmowi - wynika z analizy Centrum Badania Opinii Społecznej.

Jarosław Kalinowski gościem Porannej rozmowy w RMF FM. Zapraszamy!

Dodano: 17.05.2018 20:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Porannej rozmowy w RMF FM będzie były wicepremier Jarosław Kalinowski. Eurodeputowanego i polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego w przededniu święta ludowców spytamy o najbliższą wyborczą przyszłość PSL. Czy widzi swoją partię w szerokiej koalicji obywatelskiej z Platformą Obywatelską i Nowoczesną, czy PSL ma szansę w najbliższych wyborach samorządowych powtórzyć świetny wynik tej partii z roku 2014 i jakie ciekawe nazwiska szykują ludowcy na kandydatów na prezydentów miast? Naszego gościa zapytamy też między innymi, czy wizerunek...

Źródło: www.rmf24.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone