wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Jacek Sasin o Pomniku Ofiar Tragedii Smoleńskiej: Prosimy o ofiarność i wpłaty

Dodano: 18.12.2018 20:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przed 10 kwietnia przyszłego roku Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej powinien zostać rozbudowany - zapowiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Przy pomniku ma powstać "symboliczna ściana zieleni" z krzyżem, który w dniach tuż po katastrofie stał przed Pałacem Prezydenckim. O planach można się dowiedzieć z Facebooka z oficjalnej strony Komitetu Społecznego Budowy Pomników: Śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej.

Źródło: https:

Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok

Dodano: 18.12.2018 19:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej sprawie ogłoszono na początku października i wciąż nie wyłoniono wykonawcy.- Mamy bardzo dużo zapytań do tego przetargu - tłumaczy Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola. - Udzielamy odpowiedzi, zainteresowanie jest duże, więc ta procedura przetargowa jeszcze chwilę potrwa. Zobaczymy, czy uda nam się wyłonić wykonawcę. Cały czas myślimy też nad tym, żeby zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. Jesteśmy w stanie finansować to zadanie ze środków własnych, ale to, że rozpoczniemy tę inwestycję nie oznacza, że nie możemy się ubiegać o środki na refundację części kosztów. Jeśli tylko jakikolwiek konkurs w Polsce na to pozwoli, to na pewno z tej możliwości skorzystamy - dodaje wiceprezydent Stelnicka. Najnowszy termin otwarcia kopert wyznaczono na 10 stycznia. Opole planuje budowę trzech centrów przesiadkowych. Na Opole Główne w 2019 roku zapisano 15,2 mln złotych, a całkowita wartość inwestycji to 54,6 mln złotych. Z kolei centrum przesiadkowe Opole Wschód ma kosztować 182 mln złotych, z czego na 2019 rok zapisano ponad ...

Źródło: radio.opole.pl

Trump polecił Pentagonowi utworzenie "dowództwa kosmicznego"

Dodano: 18.12.2018 19:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Donald Trump polecił we wtorek Pentagonowi stworzenie nowego dowództwa wojskowego, odpowiedzialnego za działalność wojskową USA w przestrzeni kosmicznej. Według Associated Press decyzja ta jest wynikiem obaw prezydenta USA przed działaniami Chin i Rosji.

Źródło: https:

Decyzja komisji Jakiego. Zwrot kamienicy do ponownego rozpatrzenia

Dodano: 18.12.2018 18:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Patryk Jaki poinformował, że komisja podjęła decyzję o uchyleniu w całości decyzji prezydenta Warszawy w sprawie zwrotu nieruchomości położonej przy ulicy Kredytowej 6. Teraz ratusz ma rozpatrzyć sprawę jeszcze raz.

Źródło: https:

Prezydent dotrzymał słowa. Speed Car Motor z rekordowym wsparciem

Dodano: 18.12.2018 18:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przed październikowymi wyborami samorządowymi w Lublinie ubiegający się o reelekcję Krzysztof Żuk obiecał przekazać 4 miliony złotych dla lubelskiego żużla. Początkowo była to znacznie niższa kwota, jednak wszystko zostało wyjaśnione.

Źródło: https:

Rosja chce rozszerzenia układu o likwidacji pocisków

Dodano: 18.12.2018 18:24 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Władimir Putin powiedział, że nic nie powstrzymuje Rosji i USA od wyrażenia zgody na przyłączenie się innych państw do traktatu INF o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu. Układ ten został podpisany przez Moskwę i Waszyngton w 1987 roku.

Źródło: https:

Prezydent o "anarchii" wywołanej przez sędziów. Odpowiedź z Sądu Najwyższego

Dodano: 18.12.2018 18:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędziowie Sądu Najwyższego, którzy po wydaniu orzeczenia przez unijny trybunał, ale jeszcze przed przed przyjęciem nowelizacji ustawy, wrócili do pracy, naruszają przepisy prawne i konstytucyjne - ocenił prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu we wtorek. Powiedział również, że "mamy do czynienia z anarchią wywoływaną przez przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości". Na te słowa odpowiedział rzecznik SN Michał Laskowski, który przekonywał, że działania sędziów "są w pełni zgodne z prawem".

Źródło: https:

Trump wzywa Fed, by nie podnosił stóp procentowych

Dodano: 18.12.2018 18:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Donald Trump ostrzegł we wtorek Rezerwę Federalną (Fed), by "nie popełniała jeszcze jednego błędu", jakim zdaniem amerykańskiego prezydenta byłoby kolejne w tym roku podniesienie przez bank centralny stóp procentowych....

Źródło: www.bankier.pl

Spadają notowania Dudy i Morawieckiego

Dodano: 18.12.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

I prezydent Andrzej Duda, i premier Mateusz Morawiecki zanotowali w grudniu spadek poparcia. Również rząd Zjednoczonej Prawicy popiera mniejszy odsetek ankietowanych - wynika z sondażu Kantar Public.

Źródło: https:

PiS chce, by statki pływały pod polską banderą

Dodano: 18.12.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rząd i prezydent chcą, by statki zaczęły znów pływać pod polską banderą.

Tagi: Prezydent
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone