poniedziałek, 19 lutego 2018 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Psy  RSS
Jutro rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Dodano: 18.02.2018 20:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Od poniedziałku (19.02) rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'. Specjaliści dyżurujący w Sądzie Okręgowym w Opolu i sądach rejonowych okręgu opolskiego udzielą bezpłatnych porad prawnych osobom, które potrzebują pomocy prawnej i psychologicznej.- Tydzień pomocy jest bezpośrednio związany z Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, który przypada na 22 lutego - mówi Aneta Rempalska z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Opolu. - Obchody te mają na celu zapewnienie potrzebującym skutecznej pomocy, działanie na rzecz poprawy położenia osób pokrzywdzonych oraz stałe monitorowanie sytuacji tych osób. Porady prawne będą udzielane ze wszystkich dziedzin prawa: z prawa karnego, prawa cywilnego, prawa pracy i gospodarczego.W Sądzie Okręgowym w Opolu przy ul. Plebiscytowej trzej asystenci sędziów dyżurują do piątku (23.02) od 11.00 do 14.00, w pokoju nr 312. Szczegółowe informacje o darmowych dyżurach można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych sądów rejonowych. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem' potrwa do 23 lutego.

Tagi: Internet, MON, Psy
Źródło: radio.opole.pl

Tomasz Ligenza- leczę to czego z pozoru nie widać.

Dodano: 18.02.2018 9:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zdrowie psychiczne jest równie ważne jak to związane z ciałem, to fizyczne. Ludzka psychika to złożona kompilacja wielu czynników. Nieprawidłowe współdziałanie tych czynników powoduje, ze dochodzi do zaburzeń, które objawiają się w postaci depresji, nerwicy, leków oraz popadaniem w różnego rodzaju używki, które choć na chwilę pozwalają zapomnieć o problemach lub stanowią jakoby wyłącznik od rzeczywistości. Jako psycholog i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem jestem w stanie pomóc osobie, która cierpi na „ból duszy”. Jego cało jest z pozoru zdrowe, natomiast objawy psychosomatyczne nie pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Oryginalny pomysł Jana Krzystyniaka. "Cały Get Well na Memoriale Jancarza"

Dodano: 17.02.2018 16:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Przed rozpoczęciem sezonu dużo mówi się o zyskaniu przewagi psychologicznej nad rywalami. Jak podkreśla Jan Krzystyniak, to jeszcze przed nami. - Stal mogłaby na przykład zaprosić cały Get Well na Memoriał Jancarza - uważa były żużlowiec.

Tagi: Psy
Źródło: https:

Lekarz Napoli tłumaczy się ze słów o Miliku. "Nie to miałem na myśli!"

Dodano: 17.02.2018 12:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sporym echem odbiły się słowa lekarza Napoli Alfonso De Nicoli, który stwierdził, że Arkadiusz Milik ma "blokadę psychiczną". Teraz doktor tłumaczy się ze swoich słów, że nie to miał na myśli.

Źródło: https:

Jedno centrum na kilka powiatów. Spotkanie w sprawie opieki psychiatrycznej w urzędzie marszałkowskim

Dodano: 17.02.2018 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Lepsza koordynacja opieki nad pacjentem i odciążenie szpitali. Takie są założenia pilotażowego, rządowego programu utworzenia Centrów Zdrowia Psychicznego.W piatek (16.02) w tej sprawie odbyło się spotkanie z przedstawicielami powiatów Opolszczyzny. W zamyśle jest, aby centra były wspólne dla 2-3 powiatów. - Jedno centrum na jednym terenie, nie jest w stanie zapewnić dobrej, indywidualnej opieki psychiatrycznej - mówi Roman Kolek, wicemarszałek województwa. - To nie jest centralizowanie pod jednym dachem w jednym miejscu wszystkiego. Mówimy o strukturze organizacyjnej. Możemy mówić, że w takiej połączonej parze, czy trzech powiatach, są wszystkie elementy, które są wymagane w Centrum Zdrowia Psychicznego, czyli w jednym miejscu jest jedna poradnia, a w drugim inna specyficzna poradnia. To nie chodzi o jeden dach, one mogą działać tak jak dzisiaj. Przemawia za tym jedna prosta rzecz: pacjenci dzisiaj w województwie opolskim, wiedzą gdzie mogą się ze swoimi problemami zgłosić - mówi Kolek. Wicemarszałek zwraca uwagę, że największym problemem jest brak lekarzy psychiatrów, psychologów i pielęgniarek ...

Tagi: Szpitale, Psy, LOT, PIT
Źródło: radio.opole.pl

"Używanie kajdanek ma służyć osiągnięciu psychicznej uległości"

Dodano: 16.02.2018 19:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się od policji o wyjaśnienia dotyczące okoliczności zatrzymania Władysława Frasyniuka. Adam Bodnar wyjaśnił w "Tak jest" w TVN24, że chodzi o godzinę, o której interwencja miała miejsce, oraz o fakt użycia środków przymusu bezpośredniego wobec Frasyniuka. - Policjanci dobrze wiedzą, kiedy kajdanki zakładać z przodu, a kiedy z tyłu i jakie to ma konsekwencje - skomentował Bodnar.

Źródło: https:

Arkadiusz Milik ma blokadę psychiczną? "Fizycznie jest gotowy od dawna"

Dodano: 16.02.2018 16:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Minął miesiąc, odkąd Arkadiusz Milik wznowił treningi po urazie kolana, ale reprezentant Polski wciąż nie wrócił do gry. Lekarz Napoli stwierdził, że 23-latek jest gotowy pod względem fizycznym, ale może mieć blokadę psychiczną.

Źródło: https:

Bezpłatne szkolenia dla pracujących i bezrobotnych

Dodano: 16.02.2018 13:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy

NAVIGATOR INTERNATIONAL Sp. z o. o. zaprasza do udziału w DARMOWYM projekcie „Nowa perspektywa dla Twojej sytuacji zawodowej”. Projekt skierowany jest do osób: - zwolnionych w krótkim terminie z przyczyn dotyczących zakładu pracy (osoby pozostające bez pracy do 6 miesięcy przed przystąpieniem do projektu, które zamieszkują na obszarze województwa lubuskiego). -pracowników zagrożonych utratą zatrudnienia lub będących w okresie wypowiedzenia z przyczyn dotyczących zakładu pracy (pracownicy przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub jednostkę na terenie województwa lubuskiego, zatrudnieni na terenie województwa lubuskiego); W ramach projektu zapewniamy: - profesjonalną kadrę szkoleniową oraz zajęcia blisko miejsca zamieszkania; - doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem IPD; - poradnictwo psychologiczne; - szkolenia zawodowe zakończone certyfikacją zewnętrzną – bezpłatne podejście do egzaminu - pośrednictwo pracy i 3 miesięczny staż dla osób niepracujących, zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy; - ubezpieczenie NNW i badania lekarskie przed podjęciem stażu; - catering podczas szkoleń; - materiały szkoleniowe; - zwrot kosztów dojazdu; - stypendium szkoleniowe i stażowe dla osób niepracujących, zwolnionych z przyczyn dotyczących zakładu pracy; - pomoc w uzyskaniu, utrzymaniu zatrudnienia. Więcej informacji na stronie internetowej: www.navigator.edu.pl/projekty-europejskie/nowa-perspektywa-dla-twojej-sytuacji-zawodowej/o-projekcie/ Realizacja projektu jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu społecznego www.mapadotacji.gov.pl

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone