poniedziałek, 22 października 2018 r.  Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa
Wiadomości z tagiem Solidarność  RSS
Uczcili pamięć ''zwykłego, szarego człowieka'' [ZDJĘCIA]

Dodano: 20.10.2018 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Olsztyna zebrała się w piątek na pl. Solidarności aby uczcić pierwszą rocznicę samopodpalenia Piotra Szczęsnego pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

Źródło: www.olsztyn.com.pl

Ten skromny kapłan zagrażał złu

Dodano: 19.10.2018 20:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Ten skromny kapłan bardzo zagrażał złu przez to, że wybrał dobro - mówił o bł. księdzu Jerzym Popiełuszce biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta. Hierarcha przewodniczył mszy świętej w kieleckiej katedrze w 34. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana Solidarności.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Brutalna zbrodnia i pytania bez odpowiedzi. Rocznica śmierci księdza Popiełuszki

Dodano: 19.10.2018 13:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do dziś nie udało się odpowiedzieć na pytanie, czy za bezpośrednimi sprawcami nie stał jakiś zleceniodawca usadowiony od nich znacznie wyżej w partyjnej i politycznej hierarchii. 34 lata temu funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa uprowadzili i zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, kapelana Solidarności. W piątek obchodzimy rocznicę męczeńskiej śmierci duchownego nazywanego przez przyjaciół "małym papieżem".

Źródło: https:

34 lata temu funkcjonariusze SB uprowadzili i zamordowali ks. Popiełuszkę

Dodano: 19.10.2018 7:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy


34 lata temu, 19 października 1984 r., w pobliżu wioski Górsk koło Torunia funkcjonariusze IV Departamentu MSW, zajmującego się zwalczaniem Kościoła katolickiego, uprowadzili a następnie zamordowali księdza Jerzego Popiełuszkę, duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności, organizatora Mszy św. za Ojczyznę odprawianych w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie.

Źródło: www.rmf24.pl

"Obowiązkowa solidarność". Tajani zgłasza pomysł na rozwiązanie impasu migracyjnego

Dodano: 18.10.2018 16:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kraje unijne, które nie akceptują przymusowej relokacji migrantów, płaciłyby więcej na inne cele, na przykład na fundusz na rzecz Afryki - taką propozycję wysunął w czwartek przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

Źródło: https:

Częstochowa: Kandydat PiS zawarł porozumienie z "S"

Dodano: 18.10.2018 15:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Przedstawiciele częstochowskiego regionu Solidarności podpisali w czwartek porozumienie z kandydatem na prezydenta Częstochowy senatorem Arturem Warzochą (PiS). Chodzi m.in. o wspólne dbanie o prawa pracowników podległych lokalnym władzom.

Źródło: https:

Uczczą 34. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dodano: 18.10.2018 12:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W piątek, 19 października o godzinie 18:00 w kieleckiej Bazylice Katedralnej odbędą się uroczystości związane z 34. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Waldemar Bartosz, przewodniczący świętokrzyskiej Solidarności, przypomina, że ksiądz Jerzy Popiełuszko jest patronem NSZZ Solidarność. Dodaje, że związkowcy będą się modlić o rychłą kanonizację swego patrona oraz w intencji ojczyzny i świata pracy.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Przekazano pierwsze pamiątki związane z bł. ks. Popiełuszką

Dodano: 17.10.2018 8:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, w ramach akcji Popiełuszko - pamiętam, przekazało pierwsze pamiątki związane z bł. ks. Jerzym Popiełuszką, legendarnym patronem Solidarności - poinformowali PAP w środę organizatorzy akcji.

Źródło: https:

Biała: ubóstwo jest także naszym problemem

Dodano: 17.10.2018 7:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Będą rozdawać żywność i rozmawiać o walce ze skrajną biedą i niedożywieniem. Na rynku w Białej organizowany jest dzisiaj (17.10) happening dla mieszkańców gminy. Odbędzie się pod hasłem „Wspólnie budujemy świat pełen szacunku dla praw i godności każdego człowieka”.- W każdej gminie są osoby dotknięte ubóstwem - mówi Maria Klimowicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej. - W gminie Biała osoby takie stanowią niewielki procent. Myślę, że nie do wszystkich pomoc społeczna może dotrzeć. Także poprzez taki happening uwrażliwimy społeczeństwo, podniesiemy jego świadomość, że należy takie osoby dostrzegać oraz przyjść i nam o nich powiedzieć, aby nie były same ze swoim problemem. W trakcie happeningu będzie flash mob. Poprzez wyciągnięte w górę ręce i puszczone balony z emblematem gminy Biała wykażemy się solidarność z ludźmi na całym świecie. Happening w Białej rozpocznie się o godzinie 11. Odbędzie się z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem oraz Światowego Dnia Żywności. Współorganizatorem tego wydarzenia jest m.in. Bank Żywności w Opolu.

Źródło: radio.opole.pl

Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar pedofilii w Kościele i wspólna misja zaufania. To efekt obrad komisji społecznej Tros ...

Dodano: 16.10.2018 16:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Troska i Solidarność proponuje bezpłatną pomoc prawną dla osób wykorzystywanych seksualnie przez osoby duchowne w diecezji opolskiej i chce utworzenia wspólnej społeczno-kościelnej misji zaufania. Rozważa skierowanie apelu do premiera i marszałka sejmu o powołanie państwowej komisji ds. pedofilii w kościele katolickim. Dziś (16.10) społecznicy z województwa opolskiego i śląskiego spotkali się na pierwszym otwartym posiedzeniu komisji.- Nie wszystkie osoby, które zostały poszkodowane przez duchownych Kościoła katolickiego ujawniły traumę związaną z wykorzystywaniem seksualnym - mówi Jarosław Pilc, przewodniczący komisji Troska i Solidarność i kandydat na radnego Opola startujący z listy SLD Lewica Razem. - Bezwzględnie chodzi o to, żeby misja zaufania była miejscem, gdzie osoby poszkodowane będą mogły zgłosić i zakomunikować problem wykorzystania seksualnego. Żeby brały udział osoby, które są spoza oficjalnych struktur Kościoła. Dzisiaj mamy do czynienia z taką sytuacją, że osoba wykorzystana seksualnie przez księdza, musi iść do innego księdza i tutaj jakby zakładamy, że może to być trudna sytuacja - dodaje.Propozycję nieodpłatnej pomocy prawnej dla ofiar pedofilii w kościele zadeklarowała mecenas Gabriela Morawska-Stanecka, która nawiązała współpracę z opolską komisją. - Mamy również pomysł, żeby z prawnikiem współpracował psycholog - mówi. - Będzie wyznaczona osoba koordy ...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone