piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Uczniowie  RSS
Na placu Biegańskiego ułożyli godło Polski z ogromnym puzzli (zdjęcia)

Dodano: 19.10.2018 10:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek, 18 października na placu Biegańskiego obok pomnika Józefa Piłsudskiego uczniowie szkół podstawowych ułożyli z ogromnym puzzli godło polski w ramach terenowej gry historycznej pod hasłem "Częstochowa w godle zaklęta".

Źródło: www.wczestochowie.pl

Uczniowie szkół średnich pójdą do szkoły w sobotę?

Dodano: 19.10.2018 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Możliwe, że w niektórych warszawskich liceach nauka będzie odbywała się od wtorku do soboty.

Źródło: https:

Darmowa komunikacja w Trójmieście nie dla wszystkich dzieci

Dodano: 19.10.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Już od ponad trzech miesięcy uczniowie z Trójmiasta podróżują za darmo komunikacją miejską. Ale nie wszyscy. Ci z Gdańska dojeżdżający komunikacją miejską do Sopotu jadą za darmo. Ale już ci z Gdyni, uczący się w Sopocie, po przekroczeniu granicy miasta bilet muszą już skasować. Dlaczego?

Źródło: https:

Uczniowie będą chodzić do szkoły w soboty? "Przepisy przewidują taką możliwość"

Dodano: 19.10.2018 5:48 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Możliwe, że w niektórych warszawskich liceach nauka będzie odbywała się od wtorku do soboty. Stołeczny ratusz twierdzi, że takie rozwiązanie...

Źródło: https:

Elektryczne przemówienia ojców niepodległości

Dodano: 18.10.2018 19:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fragmenty przemówień ojców niepodległości czytali uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Elektrycznych. W Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek Historia” w Kielcach uczcili w ten sposób zbliżającą się rocznicę stulecia odzyskania niepodległości.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W Opolu działa pracownia Muchy Odpaduchy. To miejsce do nauki segregacji śmieci

Dodano: 18.10.2018 17:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Opole utworzyło pracownię Muchy Odpaduchy, czyli miejsce do nauki prawidłowej segregacji śmieci. Zajęcia będą prowadzone w jednym z pomieszczeń Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, a pracownia ma przypominać mieszkanie.- Chodzi o to, aby dzieciom i młodzieży uświadomić, ile odpadów dziennie produkujemy i jak powinniśmy je właściwie segregować - mówi Małgorzata Szeląg, dyrektor Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. - Miejsce ma wyszczególnioną kuchnię, czy miejsce do odpoczynku. W tych warunkach typowo mieszkalnych będą organizowane zajęcia, podczas których dzieci będą się uczyły segregacji. W sali znajdują się także plastikowe kosze w różnych kolorach i podczas zajęć, będziemy aranżowali sytuacje z którymi spotykamy się każdego dnia - dodaje. Iwona Kowalczuk, naczelnik wydziału gospodarki odpadami w opolskim ratuszu uważa, że to jest miejsce unikatowe w skali kraju, ponieważ edukacja będzie prowadzona w sposób ciągły przez specjalnie wyznaczoną osobę. Sala powstała przy współpracy wydziału gospodarki odpadami ratusza i MODN. W tym roku szkolnym w zajęciach mają uczestniczyć uczniowie wszystkich szkół z Opola oraz dziewięciu gmin, z którymi ośrodek wspó ...

Źródło: radio.opole.pl

Nowa karetka będzie służyć w Opatowie

Dodano: 18.10.2018 16:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pogotowie Ratunkowe w Opatowie ma nową karetkę. Zastąpiła ona kilkuletni, wysłużony już ambulans. W przekazaniu pojazdu uczestniczyli uczniowie klas medycznych i ratownictwa medycznego z opatowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego. Natalia Hołody z drugiej klasy mówi, że to dla niej dobra lekcja podglądowa pracy w ratownictwie.

Tagi: Uczniowie
Źródło: www.radio.kielce.pl

Masakra w Kerczu. "Uczniowie poświęcali się, by inni mogli uciec"

Dodano: 18.10.2018 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy


​Liczba ofiar śmiertelnych strzelaniny w szkole w Kerczu na kontrolowanym przez Rosję Krymie wzrosła do 21 osób - ogłosiła lokalna administracja. Wciąż wiele ofiar znajduje się w szpitalach na oddziale intensywnej terapii.

Źródło: www.rmf24.pl

9 książek na 9 miesięcy – czy to wyzwanie? Przekonaj się w „Norwidzie”!

Dodano: 18.10.2018 8:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Czytelniczych wyzwań było już wiele. Mole książkowe brały np. udział w akcji „52 książki”, która polegała na czytaniu jednej książki tygodniowo w ciągu całego roku. Biblioteka Norwida wymyśliła natomiast wyzwanie dla konkretnej grupy – dzieci i młodzieży. To konkurs, który ma oczywiście rozbudzić pasję czytania. Mogą w nim startować uczniowie z klas 4-6 i 7-8 ... ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone