środa, 12 grudnia 2018 r.  Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Wiadomości z tagiem Uczniowie  RSS
Ferie na „Słowiance”.

Dodano: 11.12.2018 17:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W 2019 roku uczniowie lubuskich szkół ferie rozpoczynają wyjątkowo wcześnie, bo już w połowie stycznia. Rodzice, którzy wcześniej nie zadbali o wypoczynek dla swoich pociech, nie mają na to wiele czasu. Ofertę dla dzieci i młodzieży ma „Słowianka”, która od lat organizuje sportowe ferie.

Źródło: tvgorzow.pl

W Belwederze dzieci przygotowywały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej

Dodano: 11.12.2018 16:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Stołeczni uczniowie przygotowali we wtorek świąteczne kartki dla mieszkających w USA polskich weteranów II wojny światowej.

Źródło: https:

Stworzyli aplikację do wyszukiwania fundacji

Dodano: 11.12.2018 14:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Za sukcesem stoją radomscy uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu. Dzięki aplikacji można w łatwy sposób znaleźć fundacje niosące pomoc innym, którym chce się przekazać 1 proc. podatku.

Źródło: www.cozadzien.pl

Podwójny rocznik uczniów szansą dla szkoły w Komornie

Dodano: 11.12.2018 8:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Choć uczniowie na razie szykują się do walki o dobre oceny na koniec półrocza, to władze gminy Reńska Wieś zastanawiają się, jaki los czeka Zespół Szkół w Komornie. Jedyna w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim placówka kształcąca w kierunkach rolniczych od dwóch lat nie utworzyła klasy pierwszej. Być może przyszły rok szkolny będzie ostatnim w jej historii.- Oczywiście w wakacje przeprowadzimy nabór, być może podwójny rocznik starający się o miejsce w szkole średniej zapewni możliwość otwarcia klasy pierwszej - mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś. - Jeżeli to zadanie się nie powiedzie, to tak naprawdę będziemy stali przed koniecznością kontynuowania ostatniej klasy, tej maturalnej, w roku szkolnym 2019/2020 jako jedynej klasy w całym budynku szkolnym, lub też przeniesienia tej klasy do którejś ze szkół powiatowych.Zagrożeniem dla szkoły poza brakiem uczniów, może być także brak nauczycieli. Pedagodzy niepewni szans na utrzymanie dotychczasowej pracy szukają zatrudnienia w innych placówkach.

Źródło: radio.opole.pl

Uczniowie odliczają dni do końca remontu

Dodano: 09.12.2018 19:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dobiega końca kilka prac remontowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Inwestycje dotyczą m.in. stajni, w której wkrótce zamieszkają zwierzęta.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Świąteczna Gala Baletowa w Teatrze Druga Strefa. Warsaw Ballet&Friends

Dodano: 08.12.2018 13:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Magia Świąt w Teatrze Druga Strefa?
Podczas tego specjalnego wieczoru zobaczycie fragmenty ze znanych baletów klasycznych w tym oczywiście z jakże świątecznego „Dziadka do Orzechów”, a także bardziej i mniej współczesne układy do piosenek świątecznych i nie tylko. Każdy znajdzie coś dla siebie - i jeśli myślicie że balet jest nudny - to my razem ze Świętym Mikołajem przekonamy Was, że wcale tak nie jest!
Wystąpią:
Vladimir Yaroshenko - pierwszy solista Polskiego Baletu Narodowego
Olga Yaroshenko - tancerka Polskiego Baletu Narodowego
Irina Wasilevkaya - solistka Polskiego Baletu Narodowego
Natalia Maria Wojciechowska - znana wielu jako Rebel Ballerina, która jest nie tylko tancerką Warsaw Ballet, ale też założycielką tego zespołu
Kamila Rybacka - tancerka performerka, która od wielu lat jest związana z Warsaw Ballet
Katarzyna Kuzka - tancerka performerka od lat związana z Warsaw Ballet
Przemek „Jarema” Stokowiec - tancerza gościnny w Warsaw Ballet
Weronika Wieczorkowska - laureatka wielu nagród na turniejach krajowych i zagranicznych w kategoriach slow dance, show solo i jazz
Arek Hryb - tancerza gościnny w Warsaw Ballet
Yevgenyi Jake Glazkov - tancerza Vogue
Honorata Perzanowska - tancerka gościnnie w Warsaw Ballet
Tancerze Warsaw Ballet: Zuzanna Kidziak, Hanna Wlaź, Katarzyna Kmieć, Łukasz Lewandowski
Uczniowie Warsaw Ballet Academy i Centrum Baletowego Neoclassica
Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Głubczycki PiS chce zadbać o transport w powiecie

Dodano: 08.12.2018 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Uzdrowienie sytuacji z przewozami PKS i przywrócenie ruchu kolejowego - to główne zadania, jakie stawiają przed sobą na tę kadencję głubczyccy radni Prawa i Sprawiedliwości. Według lidera struktur w powiecie Jerzego Naszkiewicza, kwestie transportu są zdecydowanym priorytetem.- Spółka PKS jest źle zarządzana. Od lat ponoszone są straty, a słyszymy o planach likwidacji kolejnych połączeń, a przecież spółka w większości jest własnością powiatu - mówi Naszkiewicz. - Chcielibyśmy, żeby transport istniał, żeby PKS istniał. Jest tam zatrudnionych sporo osób, świetnych fachowców, jest świetna baza. Chcielibyśmy, żeby sposób zarządzania tą spółką wyglądał nieco inaczej. Mamy od mieszkańców wiele próśb, ponieważ pojawiły się komunikaty o tym, że będzie się zmieniał rozkład jazdy i wiele kursów na trasie na przykład Głubczyce - Opole, Opole - Głubczyce znika. To są kursy, którymi jeździli do lekarza czy uczniowie do szkoły. Głubczyce są jedynym miastem powiatowym na Opolszczyźnie, do którego nie dojeżdżają pociągi. Powrót kolei zapowiadał przed wyborami samorządowymi premier Mateusz Morawiecki.- I dla nas jest to dodatkowy impuls do działania - przekonuje Naszkiewicz. - W kampanii wyborczej nie było za bardzo czasu, żeby tą s ...

Źródło: radio.opole.pl

Zaród: W życiu liczy się nie tylko praca

Dodano: 07.12.2018 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jestem jedną z pięciu osób prowadzących akcję „Zadaję z sensem", która ma propagować rozsądne podejście do prac domowych. Ja sam najczęściej staram się ich nie zadawać. Uczę języka angielskiego, więc uczniowie i tak muszą w domu powtarzać słówka, które mają na lekcji - mówi Marcin Zaród, nauczyciel roku 2013.

Źródło: https:

Plac Orląt Lwowskich ozdobiła choinka (zdjęcia)

Dodano: 07.12.2018 15:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W piątek, 7 grudnia na Placu Orląt Lwowskich częstochowskie przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych ubrali świąteczną choinkę. Impreza tradycyjnie służyła dobrej zabawie i spełnianiu marzeń dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Maraton Pisania Listów Amnesty International w LZK we Włocławku [zdjęcia]

Dodano: 07.12.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do Maratonu Pisania Listów Amnesty International zasiedli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone