wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Nowy tydzień w gospodarce. Pierwsza próba okiełznania kryptowalut

Dodano: 18.02.2018 15:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Większe ulgi dla firm inwestujących w Polsce i pierwsza próba okiełznania rynku kryptowalut w Polsce - to czeka nas w przyszłym tygodniu i to będą bardzo ważne wydarzenia dla świata gospodarczego.

Tagi: LG, Ulgi
Źródło: www.rmf24.pl

Odroczenie terminu płatności składki ZUS. Kiedy i jak można wnioskować?

Dodano: 17.02.2018 9:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Płatnik składek na ZUS, który ma chwilowe kłopoty z terminowym regulowaniem bieżących zobowiązań wobec państwowego ubezpieczyciela może wnioskować o odroczenie terminu płatności składki. Wniosek należy złożyć najpóźniej w dniu terminu płatności składek. Korzystający z takiej ulgi płaci dodatkowo jedynie opłatę prolongacyjną, która jest niższa od odsetek za zwłokę.

Tagi: LG, Ulgi, ZUS, Doda
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Przeciwdziałanie marnowaniu żywności - BCC proponuje nowe ulgi podatkowe

Dodano: 16.02.2018 13:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nowe regulacje dotyczące przeciwdziałania marnowaniu żywności powinny obejmować ulgi podatkowe lub inne zachęty, a nie opierać się na sankcjach - twierdzą eksperci Business Centre Club. Obecnie trwają prace parlamentarne nad senackim projektem nowej ustawy.

Tagi: LG, Ulgi, Parlament
Źródło: www.podatki.biz

PIT: Zasady stosowania ulgi prorodzinnej w rozliczeniu za 2017 rok

Dodano: 15.02.2018 13:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

MF udostępniło broszurę informacyjną dotyczącą zasad stosowania ulgi prorodzinnej. Prawo do odliczenia od podatku kwoty ulgi prorodzinnej i otrzymania dodatkowego zwrotu z tytułu tej ulgi przysługuje podatnikowi, który w roku podatkowym:

Tagi: LG, Ulgi, Rzym, Doda, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Senatorowie zgłosili poprawki do pakietu Konstytucji Biznesu

Dodano: 14.02.2018 18:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Poszerzenie kompetencji Rzecznika MSP oraz wydłużenie ulgi na start - przewidują m.in. poprawki do pakietu Konstytucji Biznesu zgłoszone podczas środowej debaty w Senacie. Teraz poprawkami zajmie się senacka komisja gospodarki. Głosowanie - pod koniec posiedzenia izby.

Tagi: LG, NATO, Ulgi, Senat
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Właściciele osobówek pojadą za darmo autobusem MZK? Propozycja radnych Razem dla Opola

Dodano: 14.02.2018 13:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Klub RdO chce, aby właściciele samochodów osobowych mogli wraz z rodzinami jeździć za darmo autobusami MZK. Pomysł ma być rozszerzeniem aktualnie funkcjonującej ulgi dla kierowców, którzy za okazaniem dowodu rejestracyjnych mogą w piątki nie płacić za bilet. Uchwała w tej sprawie będzie omawiana na sesji rady miasta 22 lutego.- To rozwiązanie chcemy rozszerzyć na cały tydzień i dodając do tego coś, co funkcjonuje już w Krakowie, tzn. że każdy kierowca, każdy właściciel samochodu jeśli będzie jechał autobusem miejskim, będzie mógł zabrać ze sobą taką liczbę osób jaką ma wpisaną w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli ktoś posiada samochód pięcioosobowy, to będzie mógł zabrać ze sobą czterech pasażerów - mówi Krzysztof Drynda, szef klubu Razem dla Opola.To nie jedyne rozwiązanie proekologiczne, które proponują radni. Mówią też m.in. montażu ogniw fotowoltaicznych na miejskich budynkach i zakupie drona antysmogowego, który byłby w posiadaniu Straży Miejskiej.- Dron podlatywałby nad komin, z którego wydostaje się dym i przy pomocy aparatury technicznej zbadałby skład chemiczny tego, co się wydobywa z naszych kominów i dzięki temu moglibyśmy w prosty sposób weryfikować czym mieszkańcy palą w swoich piecach. Taki dron jest dzisiaj testowany w Katowicach i są wlepiane pierwsze ka ...

Tagi: LG, USA, MON, Ulgi, Doda
Źródło: radio.opole.pl

PIT za 2017: Zmiany w uldze dla krwiodawców i uldze rehabilitacyjnej

Dodano: 14.02.2018 11:18 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Tzw. duża nowelizacja ustaw o podatkach dochodowych, która weszła w życie 1 stycznia 2018 r., zmieniła m.in. zasady korzystania z niektórych ulg podatkowych. Przywrócone zostały zasady wyliczania wysokości odliczania od dochodu darowizn przeznaczonych na cele krwiodawstwa, natomiast w ramach ulgi rehabilitacyjnej, więcej osób odliczy wydatki na utrzymanie psa asystującego, czy używanie samochodu osobowego. Podniesiony został także dochód osoby niepełnosprawnej uprawniającej podatnika mającego na utrzymaniu taką osobę do odliczenia od jego dochodów wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne do kwoty 10 080 zł. Co istotne, nowe zasady stosuje się już do dochodów za 2017 rok.

Tagi: LG, NATO, Ulgi, Rzym, PIT
Źródło: www.podatki.biz

NSA. Moment poniesienia wydatku a prawo do ulgi mieszkaniowej w PIT

Dodano: 12.02.2018 12:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kwota zadatku otrzymanego przy zawarciu przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości i wydatkowana na spłatę kredytu zaciągniętego przez podatnika na nabycie budynku mieszkalnego korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli następnie doszło do zawarcia umowy przyrzeczonej przenoszącej własność nieruchomości, a kwota zadatku została zaliczona na poczet ceny sprzedaży nieruchomości - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Tagi: LG, Ulgi, Rzym, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Ulgi dla uczniów nie będzie

Dodano: 11.02.2018 23:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

MEN nie będzie apelowało do kuratorów i szkół, by zrezygnowali z zadawania prac domowych na weekendy i ferie.

Tagi: LG, Ulgi
Źródło: www.rp.pl

Abonament RTV - kto jest zwolniony, kto może korzystać z ulgi

Dodano: 09.02.2018 14:25 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wieści o śmierci abonamentu RTV okazały się być przedwczesne. Ma się dobrze, a kolejne pojawiające się projekty jego zastąpienia czymś innym mają medialnie burzliwy, ale krótki żywot. Warto więc przypomnieć kto i w jaki sposób może uwolnić się od tego parapodatkowego obowiązku.

Tagi: LG, Ulgi, Media
Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone