poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Rozliczenie roczne 2018: Odliczenie ulgi internetowej

Dodano: 18.01.2019 12:17 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik, który po raz pierwszy z ulgi internetowej korzystał w zeznaniu za 2017 rok lub nie korzystał z niej wcale, a w roku podatkowym płacił za użytkowanie sieci Internet, ma prawo, po spełnieniu dodatkowych warunków, odliczyć od dochodu (przychodu) ponoszone przez siebie z tego tytułu wydatki.

Tagi: LG, Internet, Ulgi, Doda
Źródło: www.podatki.biz

Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas

Dodano: 17.01.2019 16:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjonowała. Została zawieszona, gdyż narzekali na nią kierowcy.Wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka podkreśla, że dla miasta priorytetem jest komunikacja miejska, a tworzenie udogodnień w postaci buspasów, ma być zachętą dla mieszkańców, aby przesiadali się do autobusów. - Dla mnie najważniejsze jest, aby autobusy nie stały w korkach - uzasadnia rozwiązanie wiceprezydent. Na pytanie, czy liczy się z tym, że kierowcy będą narzekać Małgorzata Stelnicka odpowiada, że kierowcy zawsze narzekają. - My się z tym godzimy, natomiast stawiamy na komunikacje publiczną. Po to wymieniliśmy tabor, powstały przystanki, a za chwilę pojawią się biletomaty i tablice do dynamicznej informacji pasażerskiej - zaznaczyła wiceprezydent. Jutro (18.01) na Spychalskiego ma pojawić się oznakowanie pionowe, a do końca miesiąca oznakowanie poziome, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą na pomalowanie pasów na jezdni.

Źródło: radio.opole.pl

Piotr z aktorem feat. Michał Meyer

Dodano: 13.01.2019 18:03 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Piotr z Aktorem/Aktorką to format, gdzie każdy będzie robił to, co potrafi najlepiej. Piotr Sikora to warszawski improwizator, który najlepiej się czuję, jak nie wiadomo, co się wydarzy, więc będzie improwizował. Aktor/ka zaś, co spektakl inny, będzie grał/a znany sobie tekst. Piotr z kolei będzie starał się odnaleźć w tym wszystkim i wyimprowizować swoją część dialogu.
Więc w połowie spektakl będzie napisany i zagrany, a w połowie wyimprowizowany. Założeniem jest, że aktor nie zdradzi aż do momentu spektaklu, jaki będzie grał tekst, i ujawni go dopiero na scenie.
Gościem Piotra będzie Michał Meyer.
Piotr Sikora to warszawski performer, głupiec i improwizator. Studiował teatr i impro we Włoszech, Chicago i Los Angeles. W Warszawie możecie znać go z teatrów takich jak Klancyk, Hofesinka czy PiP szoł. Marzy o zakupie profesjonalnej hulajnogi i od dłuższego czasu mieszka głównie na kanapach swoich przyjaciół.
Bilety: 25/15 zł
BILETY ULGOWE przysługują studentom, emerytom, rencistom oraz aktualnym studentom Szkoły Impro (prosimy o okazanie przy wejściu odpowiedniego dokumentu uprawniającego do ulgi)
Bilety na spektakl można kupić:
online – za pośrednictwem naszej strony, wystarczy kliknąć opcję KUP
w kasie Klubu – codziennie od godziny 18 do końca ostatniego spektaklu (jeśli pula biletów w sprzedaży stacjonarnej nie została wyczerpana)

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Ulga na dziecko w 2019 r. Komu przysługuje ulga prorodzinna za 2018 rok?

Dodano: 12.01.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Tzw. ulga prorodzinna jest powszechnie stosowana przez uprawnionych do niej podatników. Jej atrakcyjność polega m.in. na tym, iż pozwala obniżyć wysokość podatku, a gdy podatnik nie był wstanie wykorzystać w ten sposób całej ulgi, ponieważ jest zobowiązany do zapłaty niższego podatku, możliwe jest zwrócenie się o zwrot niewykorzystanej części do urzędu skarbowego.

Tagi: LG, Ulgi
Źródło: www.bankier.pl

Ulga rehabilitacyjna w rozliczeniu podatku PIT za 2019 r.

Dodano: 11.01.2019 11:33 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik, który ma na utrzymaniu osobę niepełnosprawną, który ponosi wydatki na cele rehabilitacyjne bądź na cele ułatwiające wykonywanie czynności życiowych, może w zeznaniu rocznym odliczyć od dochodu (przychodu) niektóre z tych wydatków w ramach ulgi rehabilitacyjnej.

Tagi: LG, Ulgi, Rzym, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Ulga w portfelach. Jak sprawdza się Karta Młodych po roku?

Dodano: 10.01.2019 17:47 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Korzysta z niej ponad 500 uczniów i studentów. Pozwala uzyskiwać ulgi związane z zakupami i usługami. Zielonogórska Karta Młodych, bo o nie mowa działa w naszym mieście już od roku, a chętnych by z programu, którzy przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta wciąż przybywa. Jest karta ZGranej Rodziny, jest też propozycja dla seniorów, ale nie było nic ... ochodzi z serwisu . Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części. Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

Tagi: LG, Internet, Ulgi
Źródło: https:

Podatki 2019: Jak zmiany ws. ulgi na złe długi i bonów wpłyną na biznes?

Dodano: 10.01.2019 16:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem roku w życie weszły m.in. zmiany dotyczące podatku od towarów i usług (VAT). Skróceniu uległ okres tzw. ulgi na złe długi, a zasady opodatkowania bonów określono na nowo. Eksperci wskazują, że zmiany odnoszące się do bonów będą wymagać od podatników kwalifikowania do jednej z dwóch kategorii.

Tagi: LG, Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

W Opolu wyłowiono topielca. Tożsamość mężczyzny nieznana

Dodano: 09.01.2019 16:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W Opolu z kanału Ulgi wyłowiono ciało mężczyzny. Na razie jego tożsamość nie jest znana. Służby o pływającym w wodzie ciele otrzymały zgłoszenie o 14.30. Na miejscu pracują policjanci oraz strażacy.- Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że są w wodzie zwłoki osoby - mówi młodszy kapitan Rafał Kulig z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Opolu. - Zostały one podjęte i wyciągnięte na brzeg. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży - JRG 1 i JRG 2. Ciało zostało podjęte przez nurków i zabezpieczone. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, ciało mężczyzny w wodzie musiało być przez dłuższy czas, ponieważ trudno ustalić, w jakim był wieku. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura.

Źródło: radio.opole.pl

Podatki 2019. Ulga termomodernizacyjna - jakie materiały i usługi można odliczyć?

Dodano: 09.01.2019 12:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego są uprawnieni do skorzystania z ulgi w podatku dochodowym. Ulga będzie polegała na odliczeniu od dochodu (przychodu) wydatków poniesionych na realizację takiego przedsięwzięcia, jednak w wysokości nieprzekraczającej 53 000 zł.

Tagi: LG, Ulgi, Podatki
Źródło: www.podatki.biz

Jak obniżyć podatek? Ulgi w PIT 2018 - jakie, dla kogo

Dodano: 08.01.2019 20:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W 2018 r. korzystać można z szeregu ulg podatkowych, odliczanych od dochodu oraz od podatku. Co więcej, korzystać można z nowych, wyższych limitów odliczeń.

Tagi: LG, Ulgi, PIT
Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone