wtorek, 22 maja 2018 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Ulgi  RSS
Certyfikowany OLDMOBIL BMW 5/1 520i

Dodano: 21.05.2018 17:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ten model BMW nalezal kiedys do samochodow uzywanych przez Kancelarie Ministra Prezydenta Bawarii, specjalnie ulubiony byl przez F.J. Strausa, na co zwracaja uwage „milosnicy starych samochodow“ w Niemczech i w innych krajach „naszego kontynentu“. Na dostepnej w internecie „gieldzie oldis“ mozna spotkac ceny w granicach 12-13 000 EURO. Auto prezentuje sie lepiej niz zalaczone dla przykladu zdjecia. Ma przejechane ca. 170 tys.km. Nie posiada zadnych sladow rdzy. Kompletne i wymienione opony. Posiada aktualny przeglad techniczny, a od roku 2002 bylo uzytkowane przez wlasciciela dwa razy w roku do wyjazdow na odleglosc kilkudziesieciu kilometrow. Jako obiekt zabytkowy moze byc uzytkowane bez ograniczen i maja do niego zastosowanie ulgi podatkowe i ubezpieczeniowe, ktore wplywaja istotnie na koszty uzytkowania, znacznie je obnizajac. Samochod byl uzytkowany przez osoby niepalace i tapicerka jest w idealnym, mozna powiedziec oryginalnym, stanie. Auto jest do obejrzenia w Pulawach w garazu. Od dnia jego zakupu jest przechowywane i parkowane w garazu, ktory nalezy nieprzerwanie do wlascieiela auta.

Tagi: LG, USA, Ulgi, Prezydent, BMW
Źródło: auto-komis.hiperogloszenia.pl

NSA. Ulga meldunkowa: Akt notarialny może być oświadczeniem

Dodano: 21.05.2018 12:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z uwagi na brak określenia jakichkolwiek warunków dotyczących tak formy jak i treści oświadczenia o spełnieniu warunków ulgi meldunkowej, w każdej sprawie ocenie należy poddać całokształt okoliczności faktycznych w celu ustalenia, czy podatnik wyraził w jakikolwiek sposób swoją wolę o zamiarze skorzystania z tej ulgi. Przeanalizować należy wszystkie dokumenty mogące mieć znaczenie z punktu widzenia wymogu przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 126 w zw. z art. 21 ust. 21 ustawy o PIT (art. 8 ustawy zmieniającej z 2008 r.), które zostały złożone do urzędu skarbowego, a wątpliwości należy tłumaczyć na korzyść podatnika - orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Tagi: LG, Ulgi, Fakt, PIT
Źródło: www.podatki.biz

Młodzi wędkują nad kanałem Ulgi w Opolu

Dodano: 19.05.2018 14:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Młodzi wędkarze z całej Polski rywalizują ze sobą podczas zawodów wędkarskich w Opolu. Nad kanałem Ulgi ponad 160 osób łowi ryby w konkurencjach indywidualnych, jak i grupowych. Uczestnicy są podzieleni na kategorie wiekowe.- Poziom umiejętności jest bardzo zróżnicowany - mówi Wiesław Miś, zastępca prezesa opolskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego. - Uczniowie podzieleni są na trzy sektory. Cała zabawa polega na tym, żeby złowić jak najwięcej rybek. Muszą je po przeliczeniu przechować w odpowiedni sposób, aż do momentu ważenia. Następnie trzeba je przeliczyć na punkty. Jeden gram to jeden punkt - informuje Miś. Zauważa też, że w tegorocznych zawodach wystartowało tyle samo chłopców, co dziewcząt, a najmłodszy uczestnik ma niespełna 7 lat. - Z jednej strony to takie moje hobby. To wędkarstwo ma coś w sobie, co mnie strasznie wciąga. Ryby biorą, spławik idzie w dół. Fajne to jest - mówi Kamil.- Zaczęłam łowić, bo kiedyś pokazał mi to mój tato. Ryby są takie fajne w dotyku, to mi się w nich podoba. Niektóre mają kolce i mogą ugryźć, ale tutaj chyba takich nie ma - dodaje Alicja. Najlepsze dziewczęta zostaną nagrodzone w każdej kategorii wiekowej. Dodajmy, że z ...

Źródło: radio.opole.pl

Radni zdecydowali. Przejazdy autobusem za symboliczną złotówkę

Dodano: 17.05.2018 11:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kieleccy radni zgodzili się na wprowadzenie ulgi na przejazdy komunikacją miejską dla osób podziemia antykomunistycznego represjonowanych w czasach PRL. Objętych nią zostanie 67 osób z Kielc i gmin, w których usługi świadczy MPK.

Tagi: LG, Ulgi
Źródło: www.radio.kielce.pl

Autobusem MPK za symboliczną złotówkę?

Dodano: 15.05.2018 17:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Władze Kielc zamierzają wprowadzić ulgi na przejazdy komunikacją miejską dla działaczy podziemia antykomunistycznego represjonowanych w czasach PRL. Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Finansów Publicznych.

Tagi: LG, Ulgi
Źródło: www.radio.kielce.pl

Wspieranie nowych inwestycji - coraz bliżej zmian w prawie

Dodano: 14.05.2018 10:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ulgi podatkowe dla nowych inwestycji będą dostępne na terenie całej Polski, a obecny system specjalnych stref ekonomicznych (SSE) ma być stopniowo wygaszany - wynika z rządowego projektu ustawy, który został już przyjęty przez Sejm. Kluczową zmianą ma być całkowite odejście od aktualnych ograniczeń terytorialnych.

Tagi: LG, Sejm, Ulgi
Źródło: www.podatki.biz

Sejm i Senat przyjął: Oto najważniejsze zmiany w prawie

Dodano: 14.05.2018 9:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pracodawca będzie raz do roku przesyłał swoim kontrahentom informację o tym, że może im udzielić obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Jednocześnie wysokość udzielonej ulgi nie będzie mogła być wyższa niż 50 proc. kwoty na fakturze dokumentującej zakup jej produktów lub usług. Takie rozwiązanie przewiduje ustawa z 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Znalazły się w niej również zmiany związane z wdrażaniem rządowego programu „Za życiem”.

Tagi: LG, Sejm, Ulgi, Fakt, Senat
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Bez ulgi w składkach ZUS za pracę na urlopie bezpłatnym

Dodano: 10.05.2018 17:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pracownik, który korzystając z nieodpłatnych dni wolnych, świadczy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej usługi na rzecz swojego pracodawcy, nie może opłacać niższych składek ZUS.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2019: Nowe ulgi dla inwestujących w najem nieruchomości?

Dodano: 02.05.2018 13:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku wprowadzone zostaną nowe ulgi podatkowe dla firm inwestujących w najem nieruchomości (F.I.N.N.) - wynika z projektu ustawy, który przedstawił resort finansów. Nowe preferencje mają dotyczyć podatków dochodowych PIT i CIT.

Tagi: LG, Ulgi, Podatki, PIT
Źródło: www.podatki.biz

MF o sytuacji podatkowej tzw. ofiar ulgi meldunkowej

Dodano: 30.04.2018 11:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy dotyczące tzw. ulgi meldunkowej nie budziły wątpliwości w zakresie koniczności złożenia oświadczenia o spełnieniu warunków do skorzystania ze zwolnienia. Powołane w wystąpieniu RPO orzeczenia NSA, również nie negują tej tezy. Nie jest rozważane zastosowanie prokonstytucyjnej wykładni przepisów warunkujących przyznanie ulgi meldunkowej, tak aby w jak najszerszym zakresie zapewnić obywatelom ochronę przysługujących im praw - poinformowało Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone