czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Unia Europejska  RSS
Wydawcy prasowi krytykują sprzeciw Google’a wobec dyrektywy o prawie autorskim. „Nadużywa pozycji dominującej”

Dodano: 13.12.2018 21:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Cztery europejskie organizacje wydawców prasy we wspólnym oświadczeniu zaapelowały do władz Unii Europejskiej o przyjęcie w obecnej formie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Google zasugerował, że jeśli to nastąpi, może przestać prezentować w swoich serwisach treści od małych wydawców. - Nie należy się dziwić, że rośnie sprzeciw Google’a wobec tego prawa, bowiem ich model biznesowy opiera się na swobodnym i nieskrępowanym ponownym wykorzystywaniu cennych treści wydawców i innych podmiotów, dyktując im jednocześnie swoje warunki i zasady - oceniają organizacje prasowe.

Źródło: https:

Nowoczesna odzyskuje klub w Sejmie. Dołącza Jacek Protasiewicz

Dodano: 13.12.2018 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jacek Protasiewicz - kiedyś związany z PO, potem z Unią Europejskich Demokratów, a teraz z klubem PSL- UED - dołączył do koła Nowoczesnej. O politycznym transferze mówiło się już wcześniej, dziś informacja została potwierdzona. Dzięki temu Nowoczesna ponownie staje się klubem w Sejmie.

Źródło: https:

"Rzecznik dyscyplinarny próbuje ingerować w orzecznictwo niezawisłego sędziego"

Dodano: 13.12.2018 12:14 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędziowie Ewa Maciejewska i Igor Tuleya zostali wezwani przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych w związku z pytaniami prejudycjalnymi skierowanymi do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej przez sądy, w których orzekają. Jak mówiła w czwartek Maciejewska, "w jej ocenie jest to zupełnie niedopuszczalne w państwie prawa". Michał Wawrykiewicz ze Stowarzyszenia Wolne Sądy ocenił z kolei, że "to jest wręcz skandaliczna sytuacja".

Źródło: https:

Poroszenko w Brukseli. Chce przekonać do przedłużenia sankcji wobec Rosji

Dodano: 13.12.2018 8:16 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zamierza przekonać Unię Europejską do przedłużenia sankcji wobec Rosji po ataku na okręty ukraińskiej marynarki wojennej w pobliżu Cieśniny Kerczeńskiej z końca listopada.

Ostatni taki szczyt w tym roku. Unijni przywódcy wysłuchają May

Dodano: 13.12.2018 6:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się na dwudniowy szczyt Unii Europejskiej do Brukseli. Unijni liderzy wysłuchają wystąpienia szefowej brytyjskiego rządu Theresy May po przesunięciu przez nią głosowania w parlamencie w sprawie brexitu.

Źródło: https:

Premier Włoch zapowiada obniżenie deficytu w projekcie budżetu

Dodano: 12.12.2018 21:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Premier Włoch Giuseppe Conte podczas spotkania z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem zapowiedział, że deficyt zapisany w projekcie budżetu na przyszły rok zostanie obniżony z 2,4 proc. PKB do 2,04 proc. To kolejna gaza negocjacji Rzymu z Unią Europejską.

Źródło: https:

Sędzia Tuleya ma wyjaśnić "możliwy eksces orzeczniczy"

Dodano: 12.12.2018 20:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sędzia Igor Tuleya został wezwany przez rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych do złożenia wyjaśnień w związku ze zwróceniem się przez Sąd Okręgowy w Warszawie, w którym orzeka Tuleya, do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zdaniem rzecznika, doszło do tego "wbrew warunkom zapisanym w Traktacie o funkcjonowaniu Unii Europejskiej".

Źródło: https:

Polska poprawka przyjęta. Parlament Europejski potępił budowę Nord Stream 2

Dodano: 12.12.2018 20:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Parlament Europejski przyjął w środę sprawozdanie dotyczące wdrożenia układu o stowarzyszeniu Unii Europejskiej z Ukrainą. Uwzględniono w nim poprawkę zgłoszoną przez polską europosłankę, która potępia budowę gazociągu Nord Stream 2.

Źródło: https:

Polska poprawka przyjęta. Parlament Europejski potępił budowę Nord Stream 2

Dodano: 12.12.2018 19:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Parlament Europejski przyjął w środę sprawozdanie dotyczące wdrożenia układu o stowarzyszeniu Unii Europejskiej z Ukrainą. Uwzględniono w nim poprawkę zgłoszoną przez polską europosłankę, która potępia budowę gazociągu Nord Stream 2.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone