wtorek, 19 lutego 2019 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Zabójstwa  RSS
Burmistrz Zdzieszowic został zamordowany 5 lat temu. Prokuratura: śledztwo umorzone, ale policja cały czas pracuje

Dodano: 18.02.2019 14:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Nie mamy żadnych nowych informacji, które pozwoliłby na podjęcie na nowo umorzonego śledztwa - mówi prokurator Stanisław Bar, odnosząc się do sprawy śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga. Dokładnie 5 lat temu, na kilka dni przed 70. urodzinami został on brutalnie zamordowany w swoim domu. Prokuratura w ubiegłym roku, po 4 latach śledztwa umorzyła to postępowanie.- 18 kwietnia ubiegłego roku prokurator wydał postanowienie o umorzeniu śledztwa ws. zabójstwa Dietera Przewdzinga z uwagi na niewykrycie sprawcy przestępstwa. W sprawie tej zrealizowano całą paletę czynności procesowych, które nie dostarczyły jednak podstaw do tego, aby powiązać konkretną osobę z tą zbrodnią - dodaje Stanisław Bar, rzecznik opolskiej prokuratury. W tej sprawie przesłuchano około 200 świadków, część z nich wielokrotnie. Korzystano też z pomocy prokuratur na Ukrainie i w Niemczech, brano pod uwagę m.in. motywy rabunkowy oraz polityczny. - Sprawa jest umorzona, ale policja cały czas pracuje - dodaje Bar. - W sprawie nie są wykonywane czynności procesowe, natomiast policja cały czas realizuje swoje czynności operacyjne, które być może dostarczą informacji do podjęcia tego postępowania na nowo - mówi Stanisław Bar. Z miejsca zbrodni nie udało się zabezpieczyć żadnego śladu, który pozostawiłby sprawca przestępstwa.

Źródło: radio.opole.pl

Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany

Dodano: 18.02.2019 9:53 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera Przewdzinga. Samorządowiec został brutalnie zamordowany wieczorem 18-tego lutego w swoim domu w Krępnej.Mieszkańcy Zdzieszowic wczoraj (17.02) uczestniczyli we mszy św. w intencji Dietera Przewdzinga. Dziś popołudniu (18.02) wezmą udział w biegu pamięci po tragicznie zmarłym burmistrzuŚledztwo ws. zabójstwa burmistrza Zdzieszowic trwało 4 lata. W zeszłym roku prokuratura podjęła decyzję o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy. - W sprawie przesłuchano około 200 świadków, część z nich wielokrotnie - mówił w zeszłym roku prokurator Stanisław Bar. Korzystano też z pomocy prokuratury na Ukrainie i w Niemczech, brano pod uwagę m.in. motywy rabunkowy oraz polityczny. Nie udało się jednak zabezpieczyć żadnego śladu, który pozostawiłby sprawca przestępstwa. Śledczy mają jednak nadzieję, że znajdzie się świadek, którego informacje pomogą w wytypowaniu sprawcy.

Źródło: radio.opole.pl

Chciał rozjechać pieszych na chodniku. Tłumaczył, że "chce dać im nauczkę"

Dodano: 17.02.2019 16:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

26-latek usłyszał już kilka zarzutów - między innymi zarzut usiłowania zabójstwa. Zlecono też badania psychiatryczne.

Źródło: epoznan.pl

Teatr Akt POEzja

Dodano: 15.02.2019 21:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zainspirowany życiem i twórczością E.A Poe spektakl POEzja - to retrospekcja obrazów epoki epatującej przywiązaniem do fantastycznych wizji umysłu, nieskrępowanego barierą czasu , ani przestrzeni. ,,Mowa pióra'' ma przełożenie na ,,język ciała'' , w mimice, gestach, poza słowami znajdują odzwierciedlenie emocje, u podnóża których leżało powstanie Ulalume, Kruka, Annabel Lee, Berenice, Zagłady domu Usherów, Zabójstwa przy Rue Morgue - arcydzieł literatury światowej.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Rosyjskie radio: władze Moskwy zgodziły się na marsz w rocznicę zabójstwa Niemcowa

Dodano: 15.02.2019 17:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Władze Moskwy zgodziły się na opozycyjną manifestację, która ma odbyć się pod koniec lutego w związku z czwartą rocznicą zabójstwa jednego z liderów opozycji Borysa Niemcowa - podało w piątek radio Echo Moskwy, powołując się na współpracownika Niemcowa Ilję Jaszyna.

Źródło: https:

Jechał prosto na pieszych. "Twierdził, że chce im dać nauczkę"

Dodano: 15.02.2019 12:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Badanie wykazało trzeźwość, choć pokrzywdzeni twierdzą, że był pobudzony. Po krótkiej rozmowie z dwoma mężczyznami, którym wynajmował mieszkanie w bloku, 26-latek z Piły wsiadł w samochód i zaczął jechać prosto na nich. Usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Śledczy zlecili badania psychiatryczne.

Źródło: https:

Stuletnia Polka zabita przed rodaka na Wyspach. Dla 20 funtów

Dodano: 14.02.2019 14:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zabił za 20 funtów. Sąd w Wielkiej Brytanii uznał Polaka winnym zabójstwa 100-letniej Polki. 40-latek rok temu napadł na staruszkę. Po kilku dniach od tego zdarzenia kobieta zmarła w szpitalu.

Źródło: https:

O krok od tragedii. 26-latek pod wpływem narkotyków wjechał w dwóch mężczyzn na chodniku

Dodano: 14.02.2019 13:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Mężczyzna usłyszał już kilka zarzutów - między innymi zarzut usiłowania zabójstwa.

Źródło: epoznan.pl

Polak zamordował 100-latkę w Wielkiej Brytanii. Winny zabójstwa i rabunku

Dodano: 14.02.2019 11:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W czwartek 40-letni Polak Artur W. usłyszy wyrok przed sądem w Derby w Wielkiej Brytanii. Ława przysięgłych uznała, że jest winny. Mężczyzna w...

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone