czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Zbigniew Ziobro  RSS
Ziobro o SKOK Wołomin. "Dwie opowieści" o szefach KNF i przesłuchanie Biereckiego

Dodano: 13.12.2018 13:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Ze SKOK-u Wołomin "pod nosem KNF" od października 2013 r. do października 2014 r. wyprowadzono 1,5 mld zł - poinformował prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Czy tak działa profesjonalne państwo, które pozwala na tak bezkarne i zuchwałe działanie przestępców? - pytał. Minister dodał, że w sprawie SKOK Wołomin został przesłuchany senator PiS Grzegorz Bierecki.

Ziobro: ze SKOK-u Wołomin pod nosem KNF wyprowadzono półtora miliarda złotych

Dodano: 13.12.2018 12:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Bardzo negatywną rolę odegrało kierownictwo KNF, które wbrew pewnej wiedzy nie podjęło decyzji, które do nich należały - mówił w czwartek w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do sprawy SKOK-u Wołomin. Wystąpienie ministra komentował Witold Gadomski z "Gazety Wyborczej", który podkreślał, że "już w 2008 roku Kasa Krajowa, kierowana wówczas przez Grzegorza Biereckiego, dzisiaj senatora PiS, wiedziała o tym, że w SKOK Wołomin są nieprawidłowości".

Źródło: https:

"Polityka": śledztwo w sprawie byłych urzędników KNF ruszyło, gdy nadzór nad sprawą przejął Ziobro

Dodano: 12.12.2018 15:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Śledztwo, w którym Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłych urzędników Komisji Nadzoru Finansowego zostało wszczęte na wniosek byłego posła Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Wiplera - ustalił tygodnik "Polityka". Początkowo prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa, a śledztwo ruszyło dopiero po tym, jak nadzór nad nią przejął Zbigniew Ziobro - czytamy.

RMF: Jest wniosek o wyłączenie Ziobry z nadzoru nad śledztwem dot. SKOK Wołomin

Dodano: 12.12.2018 15:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wyłączenia prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz jego zastępcy Bogdana Święczkowskiego z nadzoru nad śledztwem dotyczącym działań Komisji Nadzoru Finansowego wobec SKOK Wołomin domaga się były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Kwaśniak usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w tym postępowaniu.

Jest wniosek o wyłączenie Ziobry i Świeczkowskiego z nadzoru nad śledztwem dot. SKOK Wołomin

Dodano: 12.12.2018 14:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wyłączenia prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz jego zastępcy Bogdana Święczkowskiego z nadzoru nad śledztwem dotyczącym działań Komisji Nadzoru Finansowego wobec SKOK Wołomin domaga się były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Kwaśniak usłyszał zarzut niedopełnienia obowiązków w tym postępowaniu.

Minister Zbigniew Ziobro: prawo musi nadążać za nowoczesną gospodarką i technologią

Dodano: 11.12.2018 12:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Dobre prawo to prawo, które potrafi nadążać za nowoczesną – mówił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konferencji podsumowującej zakończony...

Źródło: https:

"Nie wiedziałam, że można stracić tyle krwi i jeszcze żyć"

Dodano: 10.12.2018 18:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

16 kwietnia 2014 roku zawodowy przestępca ciężko pobił Wojciecha Kwaśniaka, wiceszefa Komisji Nadzoru Finansowego, odpowiedzialnego za nadzór nad SKOK-ami. O zlecenie ataku oskarżony został członek władz SKOK Wołomin. Teraz prokuratura zarzuca Kwaśniakowi opieszałość w działaniu w sprawie SKOK-ów, a Zbigniew Ziobro twierdzi, że być może został pobity, bo KNF "rozzuchwalała przestępców". W rozmowie z "Faktami" TVN Wojciech Kwaśniak i jego żona Agata opowiedzieli o ataku, niedawnym zatrzymaniu i przykrości, jaką sprawiła im wypowiedź ministra sprawiedliwości.

Kwaśniak: Jestem zbulwersowany słowami ministra sprawiedliwości

Dodano: 10.12.2018 8:04 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Słowa prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o tym, że zostałem zaatakowany, bo "KNF przez długi czas rozzuchwalała przestępców" bulwersują, ponieważ oznaczają, że nie tylko ja, ale każda ofiara przestępców jest winna...

Źródło: www.bankier.pl

Zatrzymania ws. SKOK Wołomin. Ziobro tłumaczy

Dodano: 08.12.2018 22:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Podejrzanych ws. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin zatrzymano, by właściwie ich przesłuchać; alternatywą było wezwanie listowne, które wiązało się z ryzykiem, że zdążą ustalić wspólna wersję - powiedział w sobotę minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2018 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone