niedziela, 31 maja 2020 r.  Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Wiadomości z tagiem Al-Kaida  RSS
Strzelanina w bazie lotnictwa na Florydzie. Napastnik był zawiązany z Al-Kaidą

Dodano: 18.05.2020 23:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Saudyjski oficer, który zastrzelił w grudniu trzy osoby w bazie wojskowej na Florydzie, był związany z islamistyczną grupą Al-Kaida. Do takich wniosków doszło Federalne Biuro Śledcze (FBI) po uzyskaniu dostępu do danych z jego telefonu.

Źródło: https:

Saudyjczyk otworzył ogień w bazie wojskowej USA, jest przełom w śledztwie. "Bezcenne" informacje z telefonu

Dodano: 18.05.2020 20:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Saudyjczyk otworzył ogień w bazie wojskowej USA, jest przełom w śledztwie. FBI włamało się do smartfona należącego do saudyjskiego napastnika, który w zeszłym roku przeprowadził atak w bazie amerykańskiej marynarki wojennej na Florydzie. Znaleziono dowody na powiązania mężczyzny z terrorystami z Al-Kaidy – poinformował w poniedziałek prokurator generalny USA William Barr. 

Źródło: https:

Obawy o bezpieczeństwo podczas Safari

Dodano: 03.03.2020 15:41 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Rajd Safari po raz ostatni był częścią kalendarza mistrzostw świata w 2002 roku. Po wieloletnich staraniach najlepsi kierowcy globu ponownie zawitają do afrykańskiego państwa w połowie lipca.
Kenia stała się w ostatnich latach celem ataków ze strony organizacji terrorystycznej Al-Szabab, powiązanej z Al-Kaidą. Islamiści podkreślają, że zamachy są odwetem za militarne ...

Źródło: https:

"Odwet ze strony irańskiej wydaje się nieunikniony"

Dodano: 04.01.2020 7:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy

"Irański generał Kasem Sulejmani to był ktoś więcej niż szefowie Al-Kaidy i Państwa Islamskiego, Osama bin Laden i Abu Bakr al-Bagdadi" - pisze w piątek portal magazynu "The Atlantic" i uznaje zabicie dowódcy sił Al-Kuds za "najważniejszy amerykański atak w tym wieku". Zdaniem "Washington Post" w trakcie wzmożonego napięcia między USA i Iranem kluczowe znaczenie ma teraz, jak daleko we wsparciu Teheranu posuną się irańscy sojusznicy na Bliskim Wschodzie. "A ci są w Jemenie, Libanie, Iraku i Syrii" - przypomina.

Źródło: https:

"The Atlantic": Sulejmani to był ktoś więcej niż bin Laden i Bagdadi

Dodano: 03.01.2020 22:08 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Irański generał Kasem Sulejmani to był ktoś więcej niż szefowie Al-Kaidy i Państwa Islamskiego, Osama bin Laden i Abu Bakr al-Bagdadi - pisze w piątek portal magazynu "The Atlantic" i uznaje zabicie dowódcy sił Al-Kuds za "najważniejszy amerykański atak w tym wieku".

Komandosi, spadochroniarze, strzelcy. Francuscy żołnierze po stronie dżihadystów

Dodano: 19.12.2019 7:47 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Nowy raport Ośrodka Analiz Terroryzmu (CAT) omawia 23 przypadki byłych francuskich żołnierzy, którzy od 2012 roku przeszli na stronę organizacji islamistycznych, takich jak tak zwane Państwo Islamskie czy Al-Kaida. Mieli niejednokrotnie pochodzić z elitarnych jednostek.

Źródło: https:

Trump potwierdza śmierć Hamzy bin Ladena

Dodano: 14.09.2019 22:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Hamza bin Laden, syn nieżyjącego szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena i jego prawdopodobny spadkobierca, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA na granicy Afganistanu i Pakistanu - potwierdził prezydent Donald Trump w sobotę. O śmierci Hamzy bin Ladena informowały wcześniej media.

Źródło: https:

Trump: Hamza bin Laden, syn Osamy, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA

Dodano: 14.09.2019 18:32 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Donald Trump potwierdził w sobotę wcześniejsze doniesienia medialne, że Hamza bin Laden, syn nieżyjącego szefa Al-Kaidy Osamy bin Laden i jego prawdopodobny spadkobierca, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA na granicy Afganistanu i Pakistanu.

Źródło: www.bankier.pl

Trump: Hamza bin Laden, syn Osamy, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA

Dodano: 14.09.2019 15:42 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Prezydent Donald Trump potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że Hamza bin Laden, syn nieżyjącego szefa Al-Kaidy Osamy bin Laden, zginął w operacji antyterrorystycznej sił USA na granicy Afganistanu i Pakistanu.

Źródło: https:

Kluczowy podejrzany w sprawie ataków na WTC. USA ujawnią jego nazwisko

Dodano: 14.09.2019 11:40 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Departament Sprawiedliwości USA ujawni nazwisko wcześniej nieznanego kluczowego podejrzanego w sprawie ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku - podała BBC. W tym dniu członkowie Al-Kaidy dokonali największego zamachu w historii Stanów Zjednoczonych. Dwa z uprowadzonych przez terrorystów samolotów uderzyły w słynne wieżowce w Nowym Jorku. W wyniku zamachów zginęło prawie trzy tysiące ludzi.

Tagi: Al-Kaida, USA, TVN, LOT, BBC
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2020 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone