piątek, 03 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Andrzej Duda  RSS
Prof. Jarosław Flis gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM

Dodano: 03.04.2020 17:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Gościem Popołudniowej rozmowy w RMF FM jest socjolog, prof. Jarosław Flis. Z naszym goście porozmawiamy o propozycji wicepremiera Jarosława Gowina dotyczącej zmiany konstytucji i przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata. Czy taki scenariusz jest możliwy? Co zrobi opozycja?

Źródło: https:

Wojna o wybory 10 maja. Prezydent Andrzej Duda nie ma już wątpliwości?

Dodano: 03.04.2020 16:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jak ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska, zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i jego najbliższe otoczenie są już praktycznie przekonani, że...

Źródło: https:

"Nie ma potrzeby zmieniać konstytucji. Wystarczy zastosować jej przepisy"

Dodano: 03.04.2020 16:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jest to absolutne naruszenie wszelkich standardów państwa prawa i propozycja ewidentnego złamania konstytucji - tak doktor Mikołaj Małecki z Katedry Prawa Karnego Uniwersytetu Jagiellońskiego komentował w TVN24 propozycję wicepremiera Jarosława Gowina, by nie przeprowadzać w tym roku wyborów prezydenckich i przedłużyć kadencję Andrzeja Dudy o dwa lata. - Propozycja zmiany konstytucji jest niekonstytucyjna z tego powodu, że w tym szczególnym okresie nie można zmienić ustawy zasadniczej - wyjaśniał.

Źródło: https:

Onet: Andrzej Duda może przystać na propozycję Jarosława Gowina

Dodano: 03.04.2020 15:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Prezydent Andrzej Duda jest gotowy zgodzić się na rozwiązanie przedstawione przez Porozumienie Jarosława Gowina, jeśli wszystkie siły polityczne obecne w parlamencie poprą propozycję zmiany konstytucji" - dowiaduje się Onet od źródeł w Pałacu Prezydenckim.

Źródło: https:

"Nie ma możliwości wydłużenia kadencji tylko dlatego, że ktoś bardzo pragnie utrzymać się przy władzy"

Dodano: 03.04.2020 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

10 maja nie może być wyborów i wszyscy Polacy są o tym święcie przekonani - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Dodał, że "nie ma możliwości wydłużenia kadencji Andrzeja Dudy tylko dlatego, że ktoś bardzo pragnie utrzymać się przy władzy". To reakcja na piątkową propozycję wicepremiera Jarosława Gowina, by nie przeprowadzać wyborów 10 maja, lecz przedłużyć o dwa lata kadencję obecnego prezydenta. - Wy zajmujecie się tylko wyborami, zajmujecie się sami sobą. To są rozgrywki w obozie rządzącym - stwierdził podczas posiedzenia Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Szef WHO do Andrzeja Dudy: Koronawirusa można zatrzymać

Dodano: 03.04.2020 14:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Szef WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, napisał list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym dwukrotnie podziękował prezydentowi RP za podjęte dotychczas kroki w celu zwalczania pandemii koronawirusa. Szef WHO wyraził też przekonanie, że pandemię Covid-19 można zatrzymać. I poprosił prezydenta Andrzeja Dudę o dalsze wsparcie.

Źródło: https:

Opozycja sprzeciwia się propozycji Gowina

Dodano: 03.04.2020 14:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wicepremier Jarosław Gowin zaproponował zmiany w Konstytucji, które przedłużyłyby kadencję Andrzeja Dudy o dwa lata. Opozycja nie zaakceptuje takiego rozwiązania.

Źródło: https:

Jarosław Gowin chce zmiany konstytucji. Reakcje opozycji

Dodano: 03.04.2020 14:28 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nie ma możliwości wydłużenia kadencji prezydenta Andrzeja Dudy tylko dlatego, że ktoś bardzo pragnie utrzymać się przy władzy - oświadczył lider PO Borys Budka w odpowiedzi na zaproponowane przez Jarosława Gowina przesunięcie wyborów o dwa lata. Do propozycji szefa Porozumienia zdecydowanie krytycznie odnoszą się też posłowie Lewicy, którzy zapowiedzieli już, że go nie poprą.

Źródło: https:

Jarosław Gowin w centrum uwagi. Co z wyborami prezydenckimi 10 maja?

Dodano: 03.04.2020 13:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jarosław Gowin mógłby zgodzić się na głosowanie korespondencyjne, ale lepiej przygotowane, za kilka miesięcy - wynika z informacji Interii. Tymczasem wicepremier przedstawił w Sejmie projekt zmiany Konstytucji zakładający przedłużenie kadencji Andrzeja Dudy do 2022 roku. Wątpliwe, by opozycja przystała na tę propozycję.

Źródło: https:

Wybory prezydenckie przesunięte o dwa lata? A może Jarosław Gowin jako premier opozycyjnego rządu?

Dodano: 03.04.2020 13:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polscy politycy prześcigają się w różnorakich teoriach. Posłowie z partii Jarosława Gowina chcą przesunąć wybory prezydenckie o dwa lata przy założeniu, że prezydent Andrzej Duda nie weźmie udziału w reelekcji. Z drugiej strony wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz z PO stwierdził, że Jarosław Gowin powinien zostać premierem rządu opozycyjnego.

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2020 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone