wtorek, 12 listopada 2019 r.  Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Wiadomości z tagiem Azyl  RSS
Latifi w samochodzie Kubicy

Dodano: 11.11.2019 22:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Brazylijski obiekt stanowi spore wyzwanie dla inżynierów oraz kierowców. Lewoskrętny tor jest położony na wysokości 800 m n.p.m.
Robert Kubica nie weźmie udziału w pierwszej piątkowej sesji treningowej Polak odstąpi swój samochód trzeciemu kierowcy Williamsa - Nicholasowi Latifiemu.
Kubica pierwszy raz wystartował na Interlagos w 2002 roku. Wygrał wtedy wyścig Brazylijskiej ...

Źródło: https:

Obchody Święta Niepodległości 2019 we Włocławku. Przemarsz ze 100-metrową flagą [zdjęcia, wideo]

Dodano: 11.11.2019 16:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kulminacją Święta Niepodległości we Włocławku były obchody pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na pl. Wolności oraz przemarsz ze stumetrową flagą państwową z centrum miasta aż do bazyliki katedralnej, gdzie odprawiona została msza za Ojczyznę. Spotkanie pod pomnikiem uświetnił krótki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Canto”.

Źródło: https:

Wolff opuści GP Brazylii

Dodano: 11.11.2019 14:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Po tym, jak Lewis Hamilton zdobył szóste mistrzostwo świata, a Mercedes przypieczętował kolejny tytuł w klasyfikacji konstruktorów, niemiecki producent nie ma już zbyt wiele do wywalczenia w tym roku, oczywiście poza kolejnymi pole position i wygranymi wyścigami.
W takiej sytuacji Wolff już nie przyjedzie do Brazylii, na przedostatnią rundę sezonu. Zamierza „skupić się na ...

Źródło: https:

Nowy silnik Ferrari zadebiutuje w Brazylii?

Dodano: 11.11.2019 14:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Inżynierowie Scuderii przeprowadzili w ostatnim czasie dokładne analizy jednostek napędowych. Jest praktycznie przesądzone, że Leclerc nie będzie rywalizował w Brazylii ze specyfikacją Evo 2, której użył podczas kwalifikacji i wyścigu w Austin. Dane wskazują, że ten egzemplarz osiągnął już limit przebiegu i najprawdopodobniej zakończyłby żywot w trakcie rywalizacji na długim ...

Źródło: https:

Abp Głódź: Umacnianie niepodległości to odpowiedź na zagrożenia z Zachodu

Dodano: 11.11.2019 13:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


- Utrwalanie i umacnianie niepodległości jest wielkim zadaniem, powinnością i odpowiedzią na zagrożenia, jakie niesie prąd napływający często z Zachodu negujący nasze wielowiekowe dziedzictwo kulturowe - mówił w homilii podczas mszy z okazji Święta Niepodległości w Bazylice Mariackiej w Gdańsku metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.

Źródło: https:

Nysa uczciła 101. rocznicę odzyskania niepodległości. 'Polska już nigdy nie pozwoli się zepchnąć z mapy świata'

Dodano: 11.11.2019 13:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nysa uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Obchody w tym mieście rozpoczęły się dziś (11.11) rano mszą za ojczyznę w miejscowej bazylice.Uczestnicy przeszli następnie przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd korowód wyruszył na plac Mikołaja Kopernika, gdzie znajduje się obelisk 'Patriotom Polskim'.Na miejscu odśpiewano patriotyczne pieśni i złożono okolicznościowe wieńce. Przemawiając do zgromadzonych, przewodniczący nyskiej rady miejskiej Paweł Nakonieczny wskazywał, że 101 lat temu, wbrew podziałom, dążono do silnego i bezpiecznego państwa.- Gdy 101 lat temu nasi przodkowie po raz pierwszy cieszyli się z odrodzenia państwa polskiego, ojcowie niepodległości, choć różnili się poglądami, to mieli wizję odbudowy państwa. Wielcy bohaterowie zabiegali o Polskę, która siłą swojego narodu już nigdy nie pozwoli zepchnąć się z mapy świata - mówił.Polityk dodał, że troska o Polskę powinna być wzorem do naśladowania także dla współczesnych.Mieszkańcy, którzy wzięli udział w uroczystości wskazywali, że chcą w ten sposób zaszczepić w młodym pokoleniu poczucie patriotyzmu.Dalsze obchody...

Źródło: radio.opole.pl

Rasistowskie okrzyki, przerwany mecz i czerwona kartka. Ukraiński hit Szachtar - Dynamo w cieniu skandalu

Dodano: 11.11.2019 13:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Pseudokibice Dynama Kijów znieważali brazylijskich graczy Szachtara Donieck. W końcu Taison nie wytrzymał i pokazał im środkowy palec. Mecz przerwano, a po powrocie sędzia... wyrzucił piłkarza z boiska! Mimo osłabienia udało się jednak wygrać 1:0.

Źródło: https:

Anna Mucha razem z "Galą" w Izraelu. Zobacz ZDJĘCIA i przeczytaj wywiad

Dodano: 11.11.2019 11:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Aktorka Anna Mucha poza ekranem poświęca się macierzyństwu, podróżom i przyjemnościom. Żartuje, że świetnie sobie radzi z pokusami, po prostu im ulega. „Gala” zabrała aktorkę do jej ukochanego Izraela, gdzie najchętniej miałaby własne mieszkanie.
Anna Mucha kalendarz ma wypełniony na kilka lat do przodu, dlatego każdą wolną chwilę stara się podporządkować rodzinie i regeneracji. "Izrael to wybór czysto pragmatyczny - tu jest to, czego potrzebuję: pyszne jedzenie, słońce, radośni i otwarci ludzie, bliska nam, Polakom, kultura i plaża. A wszystko w zasięgu kilku godzin od momentu wyjścia z domu”, mówi.
Do Jerozolimy po raz pierwszy poleciała na plan „Listy Schindlera” w 1993 roku. Miała 13 lat, gdy wcielała się w rolę Danki Dresner u Stevena Spielberga. „Już wtedy zakochałam się w tym miejscu. Przyjechaliśmy nakręcić sekwencję związaną ze zwyczajem judaistycznym: w wyrazie szacunku dla zmarłego kładzie się kamień na jego grobie. W przypadku Oskara Schindlera było to szczególnie wzruszające, bowiem udało nam się namówić do tego gestu wspólnie aktorów odgrywających poszczególne postaci i ich żyjących bohaterów. Szłam razem z Danką Dresner, ocalałą z Holokaustu… To wyjątkowo przejmująca scena”, tłumaczy. „Podczas ostatniego wyjazdu dowiedziałam się, że Danka zmarła w tym roku, miała dziewięćdziesiąt lat. Następnym razem powinnam odwiedzić Jej grób i złożyć kamień…”.
ZOBACZ
Mucha chętnie odwiedza miejsca, które zapisały się w jej wspomnieniach, ale nie przestaje też odkrywać nowych. „Każdy powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić Jerozolimę, poczuć wyjątkowość tego miejsca, zmierzyć się z jego historią, kulturą, energią. To kolebka naszej cywilizacji i nawet jeśli kłopotliwe może być przejście między straganami, nawet jeśli nie będzie to dla nas przeżycie religijne, duchowe, warto. Choćby dla samej przyjemności obserwowania ludzi”, mówi. „Trzy największe religie świata spotykają się w jednym miejscu… To napawa mnie szacunkiem. A jednocześnie czytałam kiedyś,
że klucze do Bazyliki Grobu Świętego przechowują dwie rodziny… muzułmańskie! To jedyny sposób, by zapobiec kłótniom i waśniom między chrześcijanami! Ale raz w życiu w Jerozolimie wystarczy. Później można już jechać nad morze”, śmieje się.
Samotnie aktorka zwiedziła pół świata, może dlatego tak bardzo ceni sobie umiejętność dialogu i szacunek dla rozmówcy. „Nie musimy się lubić czy zgadzać, ale rozmawiajmy ze sobą i szanujmy własne wybory. To najprostsza filozofia, jaką wyniosłam z domu i ze szkoły”. Sama głośno mówi, gdy z kimś się nie zgadza. I broni swojego zdania. Często jest przez to uważana za kontrowersyjną.
„Jest takie polskie powiedzenie: pokorne cielę dwie matki ssie. Ja bym raczej powiedziała, że pokorne cielę idzie głodne spać, a z dietami nigdy mi nie było po drodze… Wybieram zatem skandynawską filozofię: koło, które skrzypi, doczeka się naoliwienia. Wolę poskrzypieć, bo przynajmniej ktoś powie: a jednak się kręci”, śmieje się Mucha.
Zapytana o nowe projekty filmowe przyznaje, że nie czuje, by reżyserzy wykorzystywali jej potencjał.
„Dostałam co prawda ostatnio propozycję zagrania… anorektyczki! Co biorę jako świadectwo wiary w mój talent aktorski! Ale honorarium, które mi zaproponowano, było głodowe, więc musiałam zrezygnować…”
twierdzi, że może pozwolić sobie na luksus odmawiania. Od lat jest jedną z ulubienic polskiej publiczności. Losy Magdy, jej bohaterki z serialu , śledzi kilka milionów Polaków. „Jesteśmy już trochę jak rodzina, a z rodziną, jak wiadomo, najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Stąd pewnie nasz sukces”, dodaje z uśmiechem. „Ale konto na Instagramie prowadzę sama, więc chyba ludzie naprawdę trochę mnie lubią”, dodaje kokieteryjnie, bo ma blisko 750 tysięcy followersów. Już niedługo planuje rozszerzyć swoją internetową działalność o telewizję instagramową i ruszyć z własnym programem.
„Jestem na etapie montażu i dopinania projektu, przed wielką premierą. Mogę tylko zdradzić, że przy tym pomyśle udaje mi się połączyć moją pasję podróżowania z wielkim głodem… nowych znajomości.”
Popularność wykorzystuje do promocji ważnych akcji społecznych, jak osobiste sprzątanie świata. „Giniemy w śmieciach, toniemy w nich! To nie wstyd sprzątać po sobie! To nasz obowiązek!”, unosi się Mucha. Ale rozgłos dla niej to także okazja, by po prostu poprawić humor fanom.
„To miłe, że dobrze się ludziom kojarzę. To jest rodzaj zaufania, którym jestem obdarzana. Ciężko pracuję na swoje utrzymanie, mam olbrzymi szacunek do pieniędzy. Dlatego to dla mnie niezwykle zobowiązujące i wzruszające, gdy ktoś decyduje się spędzić w moim towarzystwie czas i kupuje bilet na któryś z moich spektakli. Mam poczucie odpowiedzialności i robię wszystko, żeby to nie były zmarnowane pieniądze… Dobre recenzje i uznanie publiczności to najcenniejsze nagrody.”
Bez wahania przyznaje jednak, że od kariery ważniejsza jest rodzina.
„Moja największa wartość? Moje dzieci - mówi. - Ale o życiu prywatnym nie chcę rozmawiać...”
&

Powiązane linki

Anna Mucha

Anna Mucha "Są dziewczyny na jeden odcinek, a są takie na cały serial. Ja należę do drugiej kategorii"


Z okazji 18. urodzin serialu "M jak Miłość" magazyn "Gala" zaprosił na wywiad pięć gwiazd produkcji. Wśród nich znalazła się Anna Mucha. Aktorka opowiedziała, jak wyglądały jej początki w ulubionym serialu Polaków, jakie ma relacje z kolegami z planu oraz jak się zmieniła przez prawie 10 lat. Zapraszamy do lektury!
Anna Mucha ze łzami w oczach o książce Kuby Wojewódzkiego. Dlaczego tak zareagowała?

Anna Mucha ze łzami w oczach o książce Kuby Wojewódzkiego. Dlaczego tak zareagowała?


Anna Mucha bardzo emocjonalnie zareagowała na autobiografię Kuby Wojewódzkiego. Sprawdź, jak skomentowała słowa byłego partnera na jej temat w głośnej książce.
Anna Mucha w

Anna Mucha w "Gali": Moja największa wartość? Moje dzieci


Anna Mucha poleciała z "Galą" do Jerozolimy. To dla niej wyjątkowe miejsce, wraca tam często. W wywiadzie Mucha zdradziła, co dziś jest dla niej w życiu najważniejsze, o jakich rolach marzy i jakie zasady wpaja swoim dzieciom. Nowy numer "Gali" już w poniedziałek. Już teraz przeczytaj najciekawsze fragmenty rozmowy i zobacz pierwsze zdjęcia!
Świętujemy. Powiaty Opolszczyzny w hołdzie Niepodległej

Dodano: 11.11.2019 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Koncerty pieśni patriotycznych, msze święte, spotkania pod pomnikami. Programy uroczystości z okazji 11 listopada są w naszym regionie bardzo bogate.W Nysie uroczystości rozpocznie msza św. w Bazylice Mniejszej p.w. świętych Jakuba i Agnieszki o godz. 9.30. z udziałem pocztów sztandarowych, wojsk rekonstrukcyjnych i Bractwa Kurkowego. Następnie zgromadzeni przejdą pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego autorstwa prof. Mariana Molendy, będący hołdem złożonym Kresowianom. O 11.00 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Patriotom Polskim. W planie m.in. recytacja wierszy patriotycznych, występ chóru Hosanna pod kierownictwem Mariusza Drożdżala, złożenie wieńców pod Pomnikiem Patriotom Polskim. O godz. 16.00 w Nyskim Domu Kultury odbędzie się koncert finalistów Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej. W Kędzierzynie-Koźlu w kościele p.w. świętych Zygmunta i Jadwigi Śląskiej, o godz. 10.00 zostanie odprawiona msza, potem nastąpi przemarsz na plac Rady Europy, gdzie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. O godzinie 15.00 Muzeum Ziemi Kozielskiej zaprasza na wspólne śpiewanie...

Źródło: radio.opole.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone