sobota, 22 lutego 2020 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Bezrobocie  RSS
Konsumenci w ciemniejszych barwach widzą przyszłość

Dodano: 20.02.2020 8:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Oceny respondentów wróciły do poziomu z początków 2017 r., gdy mieliśmy wyższe bezrobocie, a górka koniunktury dopiero się zaczynała.

Źródło: https:

Fachowe poradnictwo też ogranicza patologie społeczne

Dodano: 14.02.2020 17:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Zmalała liczba porad udzielanych przez Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Prudniku. Wpływ na to ma m.in. polepszenie się sytuacji materialnej mieszkańców tego regionu. Większe transfery socjalne oraz dobra sytuacja na rynku pracy powodują ograniczenie negatywnych zjawisk społecznych, takich jak ubóstwo i bezrobocie.- Przejawem tego jest też zainteresowanie działalnością ośrodka interwencji kryzysowej - mówi Jolanta Barska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Prudniku. - Cieszy mnie fakt, że jest tych osób mniej. W 2019 roku zgłosiły się do POIK 523 osoby. W 2018 roku było ich blisko 600. Wskazuje to, że poradnictwo udzielane przez specjalistów POIK jest skuteczne. Jest w związku z tym mniej zgłaszających się osób. Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Prudniku jest jednostką PCPR. Świadczy usługi w zakresie wsparcia prawnego i psychologicznego oraz konfliktów rodzinnych i przemocy domowej. Udziela też poradnictwa dla osób uzależnionych od narkotyków.

Źródło: radio.opole.pl

20.02.2020, Katowice: Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce - zasady obowiązujące w 2020 roku

Dodano: 10.02.2020 18:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Z rekordowo niskim poziomem bezrobocia Polska jest atrakcyjnym rynkiem pracy - szczególnie dla osób przyjeżdżających ze Wschodu i niektórych krajów Azji. Zatrudnianie cudzoziemców staje się coraz bardziej popularne, jednak należy pamiętać, że zatrudnienie osoby z innego państwa, szczególnie spoza Unii Europejskiej jest bardziej skomplikowane i czasochłonne niż zatrudnienie obywatela Polski. Ponadto nieustannie modyfikowane są przepisy, zmieniające zasady zatrudniania cudzoziemców na krótkie okresy. Zapraszamy na szkolenie, którego celem jest praktyczne przeprowadzenie przez cały proces zatrudnienia cudzoziemca: jego przyjazd i pobyt, podjęcie pracy (zezwolenie na pracę, procedury uproszczone), obowiązki podatkowe i ubezpieczeniowe. Udział w szkoleniu zapewni wiedzę i praktyczne porady dzięki którym zatrudnią Państwo cudzoziemca zgodnie z przepisami w możliwie najkrótszym czasie. Zapoznają się Państwo z planowanymi zmianami w zakresie powierzania pracy cudzoziemcom.

Źródło: www.podatki.biz

Gospodarczy przegląd tygodnia [Posłuchaj]

Dodano: 08.02.2020 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nie najlepsze nastroje w przemyśle, stopy procentowe nadal bez zmian, a bezrobocie lekko w górę. Między innymi o tym w najnowszym odcinku radiowego przeglądu ekonomicznego, którego można posłuchać w Bankier.pl.

Źródło: www.bankier.pl

Bezrobocie w styczniu wzrosło

Dodano: 07.02.2020 14:48 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Między grudniem 2019 a styczniem 2020 r. stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła z 5,2 do 5,5 proc. - wynika z szacunkowych danych z urzędów pracy, które przedstawiło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Eksperci oceniają, że w kolejnych miesiącach liczba bezrobotnych będzie jednak spadać, na co wpłynie m.in. uruchomienie nowych programów aktywizacji bezrobotnych.

Źródło: www.podatki.biz

To najlepszy początek roku na rynku pracy od lat - minister rodziny

Dodano: 06.02.2020 13:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


- W styczniu po raz pierwszy od 30 lat liczba bezrobotnych spadła poniżej miliona. Jest to najlepszy początek roku na rynku pracy od lat - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg, odnosząc się do wstępnych danych resortu na temat bezrobocia.

Źródło: https:

Bezrobocie w tym roku będzie wyższe

Dodano: 03.02.2020 6:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Stopa bezrobocia wzrośnie w tym roku do 5,6-5,7 proc., prognozuje Konfederacja Lewiatan. Jednak pracodawcy będą się borykać z coraz większym niedoborem pracowników i niedopasowaniem ich kompetencji do potrzeb firm.

Źródło: https:

Polska nadal jednym z krajów z najniższym bezrobociem w UE

Dodano: 31.01.2020 16:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ze stopą bezrobocia na poziomie 3,3 proc. Polska pozostaje w czołówce państw Unii Europejskiej z najniższym bezrobociem - wynika z nowych danych, które opublikował Eurostat. Niższy odsetek bezrobotnych odnotowano w grudniu 2019 r. tylko w trzech innych państwach. Największe problemy widoczne są z kolei na greckim rynku pracy, gdzie bezrobocie wyniosło aż 16,6 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Dane dnia: Jedziesz Europo, jedziesz!

Dodano: 31.01.2020 7:42 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Pisałem kilka dni temu, że jest coraz więcej bardzo nieśmiałych sygnałów odwracania się cyku koniunktury w Unii Europejskiej. W czwartek nadeszły kolejne. Bardzo dobrze wypadł indeks koniunktury ESI, a stopa bezrobocia spadła po raz pierwszy od maja zeszłego roku.

Źródło: www.bankier.pl

Bezrobocie w UE na najniższym poziomie od 2000 r.

Dodano: 30.01.2020 17:22 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Stopa bezrobocia w 28 państwach członkowskich UE wyniosła w grudniu 2019 roku 6,2 proc. - wynika z czwartkowych danych Eurostatu. To najniższy poziom od początku comiesięcznych pomiarów w UE w styczniu 2000 r.

Źródło: www.bankier.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2020 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone