środa, 19 czerwca 2019 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Cyberprzestępcy  RSS
Ponad 900 000 użytkowników zostało zaatakowanych przy użyciu fałszywych gier wideo

Dodano: 16.06.2019 10:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Badacze z firmy Kaspersky zaobserwowali, że cyberprzestępcy wykorzystują rosnące zainteresowanie grami wideo, rozprzestrzeniając szkodliwe oprogramowanie za pośrednictwem fałszywych kopii najpopularniejszych gier.

Źródło: www.pcformat.pl

Cyberzagrożenia i cyberwyzwania [Konferencje]

Dodano: 14.06.2019 7:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Druga już konferencja dotycząca cyberzagrożeń zorganizowana przez Polską Izbę Ubezpieczeń była okazją do zastanowienia się nad ryzykami, które w obecnej rzeczywistości są wszechobecne. Wciąż jednak problemem jest niewystarczająca ilość danych, by te ryzyka odpowiednio wycenić. Ale oferowanie cyberubezpieczeń to jedno. Sami ubezpieczyciele również są narażeni na ataki cyberprzestępców. W tym kontekście bardzo ważna jest współpraca.

Źródło: feedproxy.google.com

Prawie milion osób zaatakowanych przy użyciu fałszywych gier wideo

Dodano: 13.06.2019 16:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Badacze zaobserwowali, że cyberprzestępcy wykorzystują rosnące zainteresowanie grami wideo, rozprzestrzeniając szkodliwe oprogramowanie za pośrednictwem fałszywych kopii najpopularniejszych gier. Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zaatakowanych w ten sposób zostało ponad 930 tysięcy użytkowników sieci. Ponad jedna trzecia ataków opierała się na popularności tylko trzech gier.

Źródło: di.com.pl

Cyberprzestępcy wykorzystują kalendarze w smartfonach

Dodano: 13.06.2019 14:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z firmy Kaspersky wykryli liczne przypadki wyrafinowanego oszustwa, w którym wykorzystywano fałszywe, niechciane powiadomienia usługi Kalendarz Google oraz nakłaniano ofiary do podania swoich informacji osobowych.

Źródło: www.pcformat.pl

Cyberprzestępcy wzięli się za smartfonowe kalendarze

Dodano: 11.06.2019 20:25 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wykryto liczne przypadki wyrafinowanego oszustwa, w którym wykorzystywano fałszywe, niechciane powiadomienia usługi Kalendarz Google oraz nakłaniano ofiary do podania swoich danych osobowych. Ataki przeprowadzano w maju. Przestępcy wykorzystali specjalną funkcję darmowej usługi kalendarza online, która pozwala automatycznie dodawać zaproszenia i wydarzenia.

Źródło: di.com.pl

Najpopularniejsze metody cyberataków na firmy w Polsce

Dodano: 10.06.2019 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Analitycy z laboratorium FortiGuard firmy Fortinet sprawdzili, jakie narzędzia były wykorzystywane przez cyberprzestępców do ataków na działające w Polsce firmy.

Źródło: www.pcformat.pl

Jak skutecznie chronić się przed cyberprzestępcami?

Dodano: 04.06.2019 11:17 | 3 odsłon | 0 komentarzy

„Phishing” to metoda wyłudzenia naszych danych – powiedział w „Na każdą pogodę” oficer walczący z cyberprzestępcami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Jak tłumaczył zasada działania przestępców jest bardzo prosta. Wysyłają maile z linkami, po otwarciu których odbiorca jest przekierowany na specjalną witrynę.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Cyberprzestępcy atakują systemy przemysłowe i robią to efektywnie. Jak zwiększyć bezpieczeństwo OT?

Dodano: 28.05.2019 21:40 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Trend, w ramach którego w firmach łączone są ze sobą systemy z dziedziny technologii informacyjnej (IT) oraz operacyjnej (OT), pomimo licznych zalet, niesie ze sobą również duże ryzyko pod względem cyberbezpieczeństwa. Według opublikowanego niedawno raportu o bezpieczeństwie technologii operacyjnych, 74% przedsiębiorstw doświadczyło w ostatnim roku naruszenia bezpieczeństwa tych systemów.

Źródło: di.com.pl

Brakuje specjalistów ds. bezpieczeństwa sieciowego. To bolączka wielu państw

Dodano: 28.05.2019 17:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Świat ogarnia fala cyberprzestępczości. Według firmy Check Point na całym świecie codziennie dochodzi do 50 mln ataków, choć większość z nich jest udaremniona dzięki rozwiązaniom systemowym i pracy działów bezpieczeństwa IT. Analitycy Cybersecurity Ventures oszacowali z kolei, że straty wynikające z działań cyberprzestępców na świecie wzrosną z 3 mld dol. w 2015 roku do 6 mld dol. w 2021.

Źródło: di.com.pl

Rośnie kurs kryptowalut, przybywa fałszywych programów-portfeli

Dodano: 24.05.2019 19:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Kurs bitcoina sięga 31 tysięcy złotych (19:50). Po kilku chudych miesiącach kryptowaluta notuje wartość najwyższą od września ubiegłego roku. Z tej popularności próbują korzystać cyberprzestępcy, umieszczając w sklepie Google'a fałszywe portfele, które podszywają się pod inne programy. Lukas Stefanko z ESET-a zwrócił uwagę na dwa takie narzędzia. Pierwszym jest Trezor Mobile Wallet nawiązujący nazwą do prawdziwego [...]

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone