środa, 19 czerwca 2019 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Papież Franciszek  RSS
Papież Franciszek przyjął rezygnację polskiego biskupa

Dodano: 17.06.2019 19:50 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Biskup Piotr Sawczuk, dotychczas biskup pomocniczy diecezji siedleckiej, został mianowany przez papieża Franciszka na nowego biskupa diecezji drohiczyńskiej po rezygnacji bpa Tadeusza Pikusa.

Źródło: https:

Nie żyje ks. Michał Łos. Młody kapłan był ciężko chory

Dodano: 17.06.2019 15:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Gdy był klerykiem, zdiagnozowano u niego nowotwór. Papież Franciszek zgodził się, by w wyjątkowym trybie otrzymał święcenia kapłańskie na...

Źródło: https:

"Młodzież domaga się zmian, ma rację"

Dodano: 15.06.2019 14:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek powiedział podczas piątkowego spotkania w Watykanie z przedstawicielami koncernów naftowych i gazowych, że kryzys klimatyczny wymaga "pełnego determinacji działania". - Tu i teraz - dodał. Ostrzegł, że "czas ucieka".

Źródło: https:

Proboszcz dowiedział się, że ma być biskupem. Kilka wywiadów i już nim nie będzie

Dodano: 15.06.2019 9:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Papież Franciszek przyjął w piątek dymisję złożoną przez biskupa pomocniczego stolicy Chile, Santiago Carlosa Eugenio Irarrazavala Errazuriza, którego mianował 25 dni wcześniej. To reakcja na kontrowersyjne wypowiedzi biskupa nominata.

Źródło: https:

"Nie lękajcie się": jesteśmy oburzeni tym, co się wydarzyło na konferencji arcybiskupa Scicluny

Dodano: 14.06.2019 19:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jesteśmy oburzeni tym, co się wydarzyło na konferencji prasowej z udziałem arcybiskupa Charlesa Scicluny - stwierdzili członkowie Fundacji "Nie lękajcie się". Odnieśli się do tego, że na pytanie o raport fundacji, przekazany papieżowi Franciszkowi w lutym, hierarcha znany z walki z pedofilią wśród duchownych przyznał, że dokumentu tego nie zna.

Źródło: https:

Abp Scicluna w Polsce: Nie przybywam jako wysłannik papieża. Jestem tu, by rozmawiać

Dodano: 14.06.2019 17:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nie zamierza doprowadzić do powtórki sytuacji z Chile, gdzie w związku ze skandalem pedofilskim w Kościele do dymisji podał się cały episkopat. "Jestem tu, by rozmawiać" - deklaruje abp Charles Scicluna, metropolita Malty i drugi sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, zajmujący się kwestią pedofilii w Kościele katolickim. Pytany, czy do Polski - gdzie o problemie pedofilii w Kościele stało się ostatnio bardzo głośno - skierował go "ze specjalną misją" papież Franciszek, abp Scicluna zaprzeczył. "Nie znam planów papieża co do Polski" - stwierdził.

Źródło: https:

Abp Scicluna: nie znam planów papieża Franciszka co do Polski

Dodano: 14.06.2019 14:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Jestem tutaj dlatego, że zostałem zaproszony przez biskupów polskich rok temu. Nie przybywam jako wysłannik papieża Franciszka, nie znam jego planów co do Polski - zapewnił abp Charles Scicluna w czasie spotkania z dziennikarzami zorganizowanego po zakończeniu obrad plenarnych Konferencji Episkopatu Polski. - Obejrzałem film braci Sekielskich, zrobił na mnie ogromne wrażenie. Przekazałem polskim biskupom, że dobrze, że ten dokument powstał - stwierdził, cytowany przez Onet.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone