niedziela, 18 sierpnia 2019 r.  Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
Wiadomości z tagiem Prezydent  RSS
Narodowe Czytanie nowel polskich w więcborskiej bibliotece

Dodano: 18.08.2019 8:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Więcborska biblioteka przygotowuje się do ósmej edycji Narodowego Czytania. Wybrała cztery nowele z ośmiu proponowanych przez Parę Prezydencką.

Źródło: https:

Wielka zabawa, suto zastawione stoły. Setki ofiar bomby na weselu

Dodano: 18.08.2019 6:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W Kabulu podczas wesela wybuchła bomba. Zginęły 63 osoby, a 182 odniosło rany - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Rzecznik prezydenta Afganistanu na Twitterze napisał, że ataku dokonał zamachowiec samobójca.

Źródło: https:

Eksplozja w trakcie wesela w Kabulu. Zginęły 63 osoby

Dodano: 18.08.2019 6:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W eksplozji, do jakiej doszło w sobotę na przyjęciu weselnym w Kabulu, zginęło około 63 osoby, a 182 odniosło rany - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że ataku dokonał zamachowiec samobójca.

Źródło: https:

Trump rozmawiał z premierem Pakistanu. Apeluje o dialog w sprawie Kaszmiru

Dodano: 17.08.2019 15:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent USA Donald Trump rozmawiał telefonicznie z premierem Pakistanu Imranem Khanem w sprawie spornego Kaszmiru, któremu Indie na początku sierpnia odebrały status regionu specjalnego - poinformował Biały Dom.

Źródło: https:

Arkadiusz Karbowiak o niejednoznacznych ocenach działalności Brygady Świętokrzyskiej

Dodano: 17.08.2019 13:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Ta formacja kontrowersyjną nie jest i cieszę się, że władze postanowiły uhonorować żołnierzy, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' RO politolog i badacz historii drugiej wojny światowej Arkadiusz Karbowiak, odnosząc się do 75 rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Po zakończeniu walk żołnierze brygad przy wycofywaniu się z Polski mieli ochronę wojsk niemieckich, co do dziś wzbudza kontrowersje m.in. wśród żołnierzy ...Objęcie 75. rocznicy powstania Brygady Świętokrzyskiej patronatem Prezydenta RP spotkało się z szeroką dyskusją.  Zdaniem Arkadiusza Karbowiaka - historyka z zamiłowania - oceny działalności Brygady Świętokrzyskiej mogą być różne, co nie zmienia faktu, że jej żołnierze walczyli o wolną Polskę: - Myślę, że to dobrze, iż prezydent objął ten patronat, a opinia oczywiście potomków żołnierzy Armii Krajowej z ugrupowania 'Ponury' jest krytyczna wobec samej brygady i każdy ma prawo do formowania ocen w odniesieniu do różnych formacji - argumentował na antenie RO Arkadiusz Karbowiak. Brygada Świętokrzyska powstała 11 sierpnia 1944 roku z różnych oddziałów partyzanckich NSZ np. z Lubelszczyzny, czy kieleckiego - przypomniał gość RO, a w kwietniu 1944 roku jej członkowie nie zdecydowali się na wejście w szeregi polskiego państwa podziemnego i scalenia z Armią Krajową:- Uważali, że koncepcje, które są przedstawiane przez Komendę Główną AK i polski rząd na ...

Źródło: radio.opole.pl

Centrum ogrodnicze wyróżnione nagrodą „Konecka Glorietta”

Dodano: 17.08.2019 12:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Danuta Bednarczyk otrzymała nagrodę „Konecka Glorietta” dla osób rozwijających region za swoje centrum ogrodnicze. Wcześniej została uhonorowana przez prezydenta Andrzeja Dudę drugą nagrodą w konkursie Agroliga 2018. Jak mówi kluczem do sukcesu jest podążanie za najnowszymi trendami.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Izba wytrzeźwień w Grudziądzu zostanie przeniesiona. Gdzie? Z obrzeży miasta...do centrum

Dodano: 17.08.2019 12:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Mamy już wstępnie wytypowany budynek pod adaptację na potrzeby punktu pomocy osobom nietrzeźwym. Znajduje się w centrum - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. Jednak, na razie nie precyzuje dokładnego adresu. - Prowadziliśmy intensywne poszukiwania, by znaleźć miejsce na obrzeżach, aby nie było uciążliwe dla sąsiedztwa... Niestety, nie udało się takiego znaleźć - dodaje włodarz Grudziądza.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone