czwartek, 02 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Wiadomości z tagiem Sejm  RSS
Koronawirus w państwie prawa (2)

Dodano: 02.04.2020 17:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Opozycja została po raz kolejny ograna przez obóz rządzący, gdy w ubiegłym tygodniu, w nocy z piątku na sobotę, Prawo i Sprawiedliwość dorzuciło do pakietu ustaw, także zmiany w prawie wyborczym - korespondencyjne głosowanie dla części wyborców. Senat szybko procedował, bo opozycja uznała, że skoro w pakiecie są i przepisy (uwaga do PT Wszystkich: nie "zapisy") witalnie ważne dla Polaków, i owe zmiany w prawie wyborczym, to trudno, trzeba głosować. Sejm odrzucił wszystkie poprawki, nowe prawo trafiło na biurko Prezydenta RP.

Źródło: https:

Czesław Biłobran odpowiada na zarzuty Norberta Krajczego. 'On zachowuje się jak małe dziecko'

Dodano: 02.04.2020 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


- Nie mam sobie nic do zarzucenia - tak opublikowane przez Radio Opole oświadczenie dyrektora nyskiego ZOZ-u Norberta Krajczego komentuje były starosta nyski Czesław Biłobran.Przypomnijmy, że były senator zrezygnował z członkostwa w klubie PSL w sejmiku województwa po ostatniej sesji rady powiatu nyskiego, w czasie której Biłobran sprzeciwiał się przyznawaniu kolejnych pieniędzy nyskiemu ZOZ-owi. Były starosta wskazywał, że placówka jest w dobrej kondycji finansowej, a ponadto otrzymała ostatnio spore pieniądze między innymi z budżetu samorządu województwa. Samorządowiec tłumaczy, że większe wsparcie bardziej przyda się trzem DPS-om na terenie powiatu, czy szpitalowi w Głuchołazach, który może wkrótce pełnić ważną rolę w leczeniu powikłań związanych z kornawirusem.- Ludzie, którzy zarazili się koronawirusem będą chorować na płuca. Pulmonologia w Głuchołazach będzie bardzo obłożona i tam też trzeba tę placówkę wesprzeć. Ta placówka nie posiadała nawet izolatek - tłumaczy.W opinii Czesława Biłobrana, dyrektor nyskiego ZOZ-u zachowuje się niepoważnie i nie po raz pierwszy próbuje wywierać presję, by osiągnąć swój cel.-...

Źródło: radio.opole.pl

"Nie ma prawdziwej tarczy, jest pomoc udawana". Opozycja prezentuje własne propozycje

Dodano: 02.04.2020 16:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Nie ma prawdziwej tarczy antykryzysowej, jest tylko pomoc udawana, niewystarczająca - mówił w czwartek Władysław Kosiniak-Kamysz. Kandydat na prezydenta przedstawił projekt - jak mówił - "prawdziwej tarczy antykryzysowej". Wcześniej w czwartek swoje propozycje przedstawili także Robert Biedroń i Szymon Hołownia.

Źródło: https:

"Nie tabelki i prezentacje, tylko prawdziwe wsparcie". PSL ma własny projekt tarczy antykryzysowej

Dodano: 02.04.2020 16:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


"Składamy w Sejmie projekt ustawy o utworzeniu prawdziwej tarczy antykryzysowej" - oświadczył lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. "To jest prawdziwa realna pomoc i prawdziwe realne wsparcie. Nie tabelki w Excelu, nie tabelki w arkuszu kalkulacyjnym i prezentacje w PowerPoincie, tylko prawdziwe wsparcie dla polskich przedsiębiorców, polskich pracowników i rolników" - podkreślił.

Źródło: https:

Kowalczyk: Możemy przyjąć 50 mld zł deficytu

Dodano: 02.04.2020 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

- Mamy poduszkę finansową dzięki temu, że Prawo i Sprawiedliwość sprawowało rządy przez ostatnie ponad cztery lata - powiedział w Radiu Plus szef sejmowej Komisji Finansów Publicznych Henryk Kowalczyk (PiS).

Kryzys w Zjednoczonej Prawicy coraz ostrzejszy

Dodano: 02.04.2020 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Zarówno PiS, jak i Porozumienie Jarosława Gowina nie zmieniają swojego stanowiska ws. głosowania korespondencyjnego. W piątek Sejm ma zająć się pomysłem powszechnego głosowania korespondencyjnego, które miałoby być wyłączna metoda głosowania 10 maja.

Tagi: Sejm
Źródło: https:

Urzędnicy i politycy lepiej wyposażeni od lekarzy w środki ochronne

Dodano: 02.04.2020 13:20 | 0 odsłon | 0 komentarzy

KRAJ. PODKARPACIE. Lekarze rodzinni alarmują: – Nie mamy środków ochrony osobistej! – Z przerażeniem stwierdzam, że służby, urzędnicy czy politycy w Sejmie są dużo lepiej wyposażeni w środki ochrony osobistej, niż lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni! Nie takie powinny być priorytety. Chyba, że mamy pomysł, kto zastąpi medyków, jeśli zostaną zarażeni? – mówi Jacek Krajewski, [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Wybory w czasie epidemii. Głosowanie korespondencyjne?

Dodano: 02.04.2020 12:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czy wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Jednak wszystko wskazuje, że termin ten pozostanie bez zmian. Wybory mają zostać przeprowadzone tylko korespondencyjnie, bez wykorzystywania lokali wyborczych. W piątek w Sejmie odbędzie się głosowanie w sprawie zmian w Kodeksie wyborczym, zgłoszonym przez PiS.

Źródło: https:

Kowalczyk o budżecie państwa: mamy 50 mld zł marginesu wydatkowego

Dodano: 02.04.2020 11:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Spokojnie możemy przyjąć 50 mld zł samego deficytu w tegorocznym budżecie państwa, gdyby zaszła taka potrzeba - ocenił w czwartek szef sejmowej komisji finansów Henryk Kowalczyk (PiS). Według niego, może to wystarczyć na wspomaganie gospodarki przez trzy miesiące i jej rozruszanie po kryzysie.

Źródło: www.bankier.pl

Terlecki: nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych

Dodano: 02.04.2020 10:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Terlecki: nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych Wicemarszałek Sejmu i przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki poinformował, że w czwartek Prawo i Sprawiedliwość złoży poprawkę do projektu ustawy, na mocy której głosowanie miałoby się odbywać tylko w formie korespondencyjnej, a nie w lokalach wyborczych. - Będzie można głosować korespondencyjnie, nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych - powiedział.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2020 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone