środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Uczniowie  RSS
EUROWYBORY: Rok szkolny będzie krótszy. 'To odpowiedź na postulaty rodziców'

Dodano: 21.05.2019 16:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nie w piątek 21 czerwca, a w środę 19 czerwca ma zakończyć się rok szkolny. Rozporządzenie w sprawie skrócenia roku szkolnego w ciągu dwóch dni trafi do konsultacji społecznych - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.- To odpowiedź na postulaty zgłaszane nam przez samych rodziców - powiedziała dziś w Loży Radiowej minister Anna Zalewska. - Pan premier i ja otrzymywaliśmy i telefony, i listy, i prośby, żeby podjąć taką decyzję. Z przepisów wynika, że rok szkolny kończy się w przedostatni piątek w czerwcu. Ale ten piątek jest szczególny, dlatego, że jest po święcie, w związku z tym rodzice i uczniowie przychodziliby tylko po świadectwo po tym święcie. Stąd wspólna decyzja. Bardzo się z tego cieszę. Zmianę w przepisach zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 22 czerwca, w czwartek, przypada święto Bożego Ciała. Zakończenie roku szkolnego 19 czerwca sprawi, że młodzież szkolna będzie rozpoczynała wakacje przed tym świętem.

Źródło: radio.opole.pl

W Piekoszowie powiało Europą. Dzieci mają do dyspozycji nowe komputery

Dodano: 21.05.2019 13:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

20 nowoczesnych komputerów, roboty uczące programowania i dywany interaktywne. Sprzęt komputerowy o wartości prawie miliona złotych otrzyma 6 szkół w gminie Piekoszów. Jako pierwsi z nowej sali komputerowej mogą korzystać uczniowie w Szkole Podstawowej w Piekoszowie.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Warszawa: Podwójny rocznik szturmuje szkoły

Dodano: 21.05.2019 10:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku o miejsca w liceach, technikach i szkołach branżowych ubiegać się będą uczniowie tzw. "podwójnego rocznika", czyli ostatnich klas gimnazjów i podstawówek. Jak podaje TVN24, w jednym z warszawskich liceów na 384 miejsca jest niemal 6,5 tysiąca kandydatów, a dyrektorzy niektórych szkół testują ruch jednokierunkowy na korytarzach.

Źródło: https:

Niemal 6,5 tysiąca chętnych na 384 miejsca. Podwójny rocznik szturmuje szkoły

Dodano: 21.05.2019 7:40 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Do ostatniej chwili uczniowie z tak zwanego podwójnego rocznika, czyli z ostatnich klas gimnazjów i szkół podstawowych, składali wnioski o przyjęcie do wymarzonych liceów, techników i szkół branżowych. Do szkół zgłaszają się tysiące chętnych. W jednym z warszawskich liceów na 384 miejsca jest niemal 6,5 tysiąca kandydatów. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.

Źródło: https:

Wielofunkcyjne boiska w Graczach i Grabinie oficjalnie otwarte

Dodano: 20.05.2019 15:39 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W olimpijskim stylu otwarto dwa wielofunkcyjne boiska w gminie Niemodlin. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i posłowie RP. Szkoła w Graczach zyskała nowoczesne boisko z syntetyczną nawierzchnią, które służy amatorom piłki ręcznej, siatkowej i minikoszykówki. Miłośnicy lekkiej atletyki, mogą korzystać z 3-torowej bieżni wokół boiska. Mieszkańcy Grabina zyskali swoje pierwsze prawdziwe boisko, tam też pojawiły się urządzenia fitness i urządzenia ...- Gracze i Grabin to dwie miejscowości, co do wielkości - po Niemodlinie, sporo od siebie oddalone, dlatego te obiekty były im bardzo potrzebne - mówi Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina. - Inwestujemy w infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, bo to jest inwestycja w zdrowie i sprawność naszych mieszkańców, ale też na pewno jest to sposób na zagospodarowanie czasu naszej młodzieży.- Już nas nic nie boli jak się upadnie. Tamto boisko było bardzo zniszczone. Jak jest ciepło to chętnie tu przychodzimy też po lekcjach. Bardzo dobrze nam się ćwiczy. Jak chłopcy grają w piłkę, to my sobie w tym czasie możemy biegać - mówią uczniowie w Graczach.- Stare boisko do piłki ręcznej było asfaltowe i powodowało wiele urazów. Naszą tradycją jest siatkówka, ale nie odstajemy też w lekkoatletyce, stąd pomysł stworzenia np. bieżni - mówi Eugeniusz Świątek, dyrektor Publicznego Gimnazjum w Graczach im. Polskich Noblistów. - Zawsze im więcej, tym lepiej. W związku ...

Źródło: radio.opole.pl

Śpiewają o Ojczyźnie. W KCK prezentują się artyści z całej Polski

Dodano: 18.05.2019 9:21 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Kieleckim Centrum Kultury trwa Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Na Małej Scenie KCK do godziny 20:00 przed jury i publicznością będą się prezentować wykonawcy z całego kraju, m.in. Łodzi, Zamościa, Warszawy, Krakowa i Gdańska. Wśród uczestników są zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jak i osoby dorosłe. Tegoroczna edycja festiwalu została poszerzona także o występy zespołów kameralnych, które będą się prezentować od 11:30.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Uczeń i rodzic będą mogli anonimowo szukać pomocy

Dodano: 17.05.2019 15:34 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W świętokrzyskich szkołach pojawią się anonimowe skrzynki, gdzie uczniowie i rodzice będą mogli sygnalizować problemy, których się boją lub wstydzą i zgłosić osobiście. Jak mówi Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, to pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej na to, by skuteczniej zapobiegać tragediom takim, jak niedawne zasztyletowanie ucznia w jednej z warszawskich szkół.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Nastolatkowie pokazali, co wiedzą o polskim samorządzie. W Opolu zorganizowano wojewódzki finał konkursu

Dodano: 17.05.2019 14:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prawie 70 osób wzięło udział w Finale Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół opolskich. Wojewódzki etap dla siódmo i ósmoklasistów oraz uczniów trzecich klas gimnazjum miał dwie części.Najpierw było 30 pytań testu pisemnego, a do finału, gdzie odpowiadano na wylosowane pytania i przedstawiano prezentację multimedialną, zakwalifikowano 11 uczestników. - Zainteresowanie jest większe niż w latach minionych - mówi Monika Jurek, dyrektor departamentu edukacji i rynku pracy urzędu marszałkowskiego.- Zależy nam na przygotowaniu młodego pokolenia do pełnienia różnych funkcji w samorządzie i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Oprócz szerzenia idei społeczeństwa obywatelskiego oraz życia w demokratycznym państwie, w tym roku z okazji przypadającej rocznicy 15-lecia Polski w Unii Europejskiej rozszerzyliśmy zakres pytań o tę tematykę. W konkursie wzięli udział m.in. Milena Wróblewska i Tomasz Topoła, uczniowie szkoły podstawowej numer 3 w Praszce. - Były pytania łatwiejsze i trudniejsze. Nie we wszystkich byłam pewna, ale drogą eliminacji jakoś dałam radę. Myślę, że dla chcącego nic trudnego i jeśli ktoś był dobrze przygotowany, ...

Źródło: radio.opole.pl

Finał Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. Wiedzą jak ratować

Dodano: 17.05.2019 14:42 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wiedzą jak opatrzyć ranę, przeprowadzić resuscytację, zabezpieczyć złamanie lub oparzenie. Uczniowie gimnazjów i klas ósmych zachodniopomorskich szkół podstawowych uczestniczyli w piątek w finale V Wojewódzkiego Konkursu Udzielania Pierwszej Pomocy. Przez......

Źródło: www.24kurier.pl

ZAPISZ SIĘ DO MAŁOPOLSKIEJ SZKOŁY ROCKA!

Dodano: 17.05.2019 1:18 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Małopolskiej Szkole Rocka nie uczymy według skostniałych reguł panujących w zwyczajnych szkołach muzycznych, które oferują poruszanie się jedynie w stylistyce klasycznej. Naszą metodą nie jest bezmyślne uczenie się partytur na pamięć - naszym celem jest kładzenie nacisku na zrozumienie zagadnienia, postępując w myśl maksymy - muzyka nie ma płynąć z głowy… a z serca. Podstawą działania szkoły jest nowatorski program, wypracowany poprzez wieloletnie doświadczenie edukacyjne jego autora Bartosza „Bratka” Wójcika (www.bartoszwojcik.com.pl) - gitarzysty oraz kompozytora, który oferuje zgłębienie świata muzyki poprzez poznanie instrumentu, teorii, technik gry, podstaw aranżacji, kompozycji oraz improwizacji bazując na najlepszych światowych standardach rockowych. To właśnie poprzez ich poznawanie zaczynamy grać już praktycznie od pierwszych lekcji. Jest to jednak zupełnie inny proces nauczania - z naciskiem na "grę w zespole", współpracę z innymi muzykami/uczniami, a przede wszystkim nauczenia się "słuchania" ich gry, aniżeli tylko swojej w standardowym procesie "nauczyciel - uczeń". To jest prawdziwe przygotowanie do interakcji muzycznej z innymi oraz bez wątpienia najbardziej efektywny sposób… nie ma czasu na nudę i rutynę! Program Małopolskiej Szkoły Rocka obejmuje instruktarz w klasach na czterech poziomach: początkujący, średnio zaawansowany, zaawansowany oraz master class. Utwory dobierane są na podstawie poziomu zaawansowania. Nauka na każdym poziomie trwa 2 semestry. Koniec roku szkolnego zwieńczony jest wręczeniem certyfikatu uczęszczania do Małopolskiej Szkoły Rocka z uzyskaniem odpowiedniego stopnia zaawansowania oraz koncertem finałowym, w którym biorą udział uczniowie i instruktorzy. Do zaliczenia danego poziomu i przejścia na wyższy, wymagane jest zaliczenie obowiązkowych utworów, które będą realizowane również podczas dodatkowych zajęć w klasie „Zespoły Muzyczne” pod przewodnictwem instruktora. W klasie „Zespoły Muzyczne” uczniowie podzieleni są na grupy o różnych instrumentach, gdzie mają szansę stworzyć prawdziwy "band". U nas nie istnieje jednak zasada zamkniętej grupy zespołowej – zależy nam na tym, aby rotacja w zespołach była jak największa, dzięki czemu uczniowie mają szansę zagrać z każdym. To świetna lekcja budująca relacje międzyludzkie, a przy okazji potężny muzyczny warsztat. Klasa ta podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym etapie perkusistą "bandu" jest instruktor, który czuwa nad pozostałymi instrumentalistami oraz wokalistami - będącymi uczniami szkoły. Drugi etap to zespoły złożone tylko i wyłącznie z uczniów szkoły, pod okiem instruktora. W programie Małopolskiej Szkoły Rocka znajdują się również dodatkowe zajęcia "Warsztaty Muzyczne z Gwiazdami", w ramach których są zapraszani do szkoły wybitni polscy instrumentaliści i wokaliści, którzy opowiadają o swoim bogatym warsztacie muzycznym; "Historia Rocka" - seria wykładów/prelekcji prowadzonych przez red. Jerzego Skarżyńskiego (Radio Kraków) - żywą legendę dziennikarstwa muzycznego. Podczas zajęć szkoła oferuje naukę w następujących klasach: WOKAL GITARA ELEKTRYCZNA GITARA AKUSTYCZNA/KLASYCZNA GITARA BASOWA INSTRUMENTY KLAWISZOWE SKRZYPCE PERKUSJA DODATKOWE ZAJĘCIA “ZESPOŁY MUZYCZNE” DODATKOWE ZAJĘCIA “WARSZTATY MUZYCZNE Z GWIAZDAMI” WYKŁADY: „HISTORIA ROCKA” (red. Jerzy Skarżyński) Zajęcia trwają 45 minut oraz odbywają się w klasach do 4 osób. Małe grupy gwarantują wciąż indywidualny kontakt z instruktorem oraz od razu uczą „gry w zespole”. Jest to bardziej efektywny, choć trudniejszy wariant, niż zajęcia indywidualne. WIEK NIE GRA ROLI, ZAWSZE JEST ODPOWIEDNI MOMENT NA ROZPOCZĘCIE PRAWDZIWEJ PRZYGODY Z MUZYKĄ!!!

Źródło: kultura.hiperogloszenia.pl

Starsze wiadomości »
reklama
Erotyczne Video Rozmowy z Normalnymi  Dziewczynami ShowUp.tv - Darmowe sex kamerki: chat na żywo. Seks pokazy online - live show webcams

Copyright © 2008-2019 Xes.com.pl - Informacje z kraju i ze świata, najnowsze wiadomości 24/h  - wszelkie prawa zastrzeżone